אביגדור קהלני:
לחזור לשפיות, נשים לא צריכות להסתער

"הנכדה שלי צריכה להיות לוחמת עם סכין בין השיניים?", שואל קהלני. "במדינת ישראל אין צורך להציב נשים להתייצב בחזית ולהסתער".

ערוץ 7 , י"ח בכסלו תשע"ח

לחזור לשפיות, נשים לא צריכות להסתער-ערוץ 7
אביגדור קהלני
צילום: אלירן אהרון

האישה שבטנק תנצח? גיבור ישראל אביגדור קהלני, תת-אלוף במילואים ובעל עיטור הנשיא, עיטור המופת ועיטור הגבורה, מודאג משילוב הלוחמות בשריון.

בראיון לרוני דניאל ברדיו 103FM התייחס קהלני לכך ש-13 חיילות קיבלו השבוע את "אות הטנקיסט" והצטרפו לגדוד קרקל כלוחמות בטנקים.

בפתח דבריו הזכיר קהלני כי היה ממייסדי גדוד קרקל וציין ''אני מאמין בנשים ותומך בהן אך כאחד שהיה שם אני לא חושב שהגענו למצב בו יש צורך להציב נשים בדרג המסתער.

''נשים היום יושבות על הקו ואני מצדיע להן, אך אני רואה הבדל גדול בין הדרג המסתער שצריך להרוג את האויב על פי פקודה לבין זה שעומד ומשגיח עם עיניים פקוחות על הגבול. אני מדבר מהצד של החמלה".

קהלני הוסיף, "אנחנו יודעים איך חוזרים לוחמים משדה קרב עם פוסט טראומה, עיוורים, ללא ידיים ורגליים. זה מה שאנחנו צרכים שיקרה לבנות שלנו? הנכדה שלי צריכה להיות לוחמת עם סכין בין השיניים?

''אני חושב שאין צורך במדינת ישראל להציב נשים להתייצב בחזית, להסתער לתוך התעלה בבופור. צריך לחזור לשפיות, זה לא צריך לקרות רק בגלל השוויון.

''נשים יכולות להפעיל את המערכות הכי טובות במדינת ישראל, נשים אכן יכולות לעשות כל דבר אבל יש לשמור גם עליהן מפני הדבר הזה", הדגיש אביגדור קהלני.