השקת 24 שעות התגייסות למען לומדי התורה

לחיזוק לימוד התורה לחצו כאן

במסגרת יום ההתרמה השנתי של קרן אחד לאחד ביקשנו לשמוע ממנכ"ל הקרן, חן גוטרמן, על אחד הסיפורים המרגשים שהגיעו השנה לקרן.

"הקרן פועלת מזה קרוב לעשור בסיוע כספי לאברכים ולמוסדות מהציונות הדתית ולאחר מחשבה רבה התחלנו השנה בפרויקט הדגל של הקרן- התמיכה באברכים המצטיינים", מספר גוטרמן.

במסגרת הפרויקט, 32 ראשי ישיבות מהציבור הדתי לאומי בחרו אברך מצטיין מישיבתם, ''לאותו אברך אנו מעניקים מלגה של 3000 ש''ח מידי חודש. בצירוף המלגה שהישיבה מעניקה לו זה כבר סכום מכובד.

"המודל שעמד לנגד עינינו, להבדיל, הוא מלגת מצטיין דיקן באוניברסיטה שמאפשרת לסטודנטים מצטיינים לעסוק במחקר ללא טרדות כלכליות", מסביר גוטרמן.

הוא סיפר כי "לפני כמה חודשים התקשרתי לראש ישיבה ידוע מאוד וסיפרתי לו על הפרויקט. אחרי שהוא הודה לי מקרב לב תגובתו הראשונית היתה 'איך אני יכול לבחור אברך אחד כשיש לי למעלה ממאה אברכים ורבים מהם מצטיינים?'. התנצלתי בפניו שכרגע זו מסגרת התקציב העומדת לרשותנו''.

את הטלפון הבא קיבל גוטרמן לאחר שבוע, מהמנהל של אותה ישיבה, ובפיו הסיפור הבא: "לאחר השיחה שלך עם ראש הישיבה הרכבנו צוות של רבנים מהישיבה על-מנת לבחור את האברך המצטיין. מתוך למעלה ממאה אברכים צמצמנו לעשרה ולאחר מכן לחמישה ולשלושה שמתוכם ביקשנו מראש הישיבה שיבחר אברך אחד.

"ראש הישיבה בחר אחד מבין שלושתם, ומיד זימנו את אותו אברך מצטיין לשיחה ובה בישרנו לו שהוא עומד לקבל את המלגה של 'אחד לאחד'. האברך התנהג באותה שיחה בצורה משונה- לא דיבר מילה ופשוט ישב ושתק. יום למחרת הבנתי את פשר התנהגותו כשנכנס אלי למשרד וביקש לספר לי את הסיפור הבא-

'ערב לפני אותה הודעה שמסרתם לי, ישבנו אשתי ואני והגענו למסקנה שבאופן קבוע ההוצאות החודשיות שלנו הן מרובות על ההכנסות. החלטנו בצער רב שאני מוכרח להפסיק ללמוד באופן מלא בישיבה ולהתחיל לעבוד. באופן מפתיע, יום למחרת קראתם לי ובישרתם לי על המלגה של 'אחד לאחד' ובזכותה החלטנו לשנות את ההחלטה שלנו, להמשיך ללמוד באופן מלא בישיבה וגם נרשמתי לתוכנית לימודי דיינות'".

גוטרמן מסכם, "האברך הזה כבר היה עם רגל אחת מחוץ לישיבה, וסביר להניח, שהאברך הזה שהוא המצטיין ביותר בישיבתו יהיה רב גדול בישראל ועוד נשמע עליו כולנו. מבחינתנו זה הסיפור והמטרה של קרן אחד לאחד- לתת לאותם אברכים את הגב הכלכלי בשנים הקשות האלו ובעזרת ה' להעמיד דור של גדולי תורה דתיים לאומיים".

לחיזוק לימוד התורה לחצו כאן