בחרו לנצח: המשפחות השכולות בלונדון

בני משפחות שכולות חזרו מנסיעה מיוחדת ללונדון, שם היו אורחים של הקהילה היהודית. "המחבל בחר בבית שלנו בגלל ששמע את השמחה והצחוק".

אורלי הררי - ערוץ 7 , י"ח בכסלו תשע"ח

בחרו לנצח: המשפחות השכולות בלונדון-ערוץ 7
ניצחנו כי כולנו בחרנו בחיים
צילום: משפחה אחת

15 בוגרים ישראלים ממשפחות השכול חזרו השבוע מנסיעה מיוחדת ללונדון, שם היו אורחים של הקהילה היהודית המקומית.

הצעירים הישראלים התגוררו בבתי משפחותיהם של חברי הקהילה במיל היל וטוטריג'. הנסיעה היא חלק מפעילותה של עמותת "משפחה אחת" שמסייעת למשפחות השכולות.

לצד הביקור באתרי חובה כמו בארמון בקינגהם, בבתי הפרלמנט ובמוזיאון מאדאם טוסו, הגיעו חברי הקבוצה גם לאצטדיון וומבלי המיתולוגי שם היו אורחים של קבוצת כדורגל טוטנהאם הוטספר מהמובילות באנגליה שידועה בכינוי "היהודים" ומתגאה בקשר שלה לקהילה היהודית של בירת אנגליה.

הנסיעה כללה לא רק את החלק החוויתי אלה גם מפגשים רבים עם יהודי לונדון שהוקדשו לבניית קשר בין צעירים ישראלים שאיבדו את יקיריהם בלחימה ופיגועי טרור לבין יהודים מקומיים שעוקבים בדאגה אחרי התפתחויות סביב מדינת ישראל.

בין חברי הקבוצה: רננה ורעיה, אחיותיו של אלחי טהרלב ז"ל שנרצח בפיגוע דריסה שאירע בחודש אפריל בצומת עפרה בבנימין. טהרלב, בן 20 מטלמון, שירת כלוחם בגדוד 13 של גולני; דרור, אחיו של טל קרמן שנרצחה בשנת 2003 בהתפוצצות מחבל מתאבד באוטובוס בחיפה; אלירן וסהר, אחיו של רס"ר (מיל') ברק רפאל דגורקר, בן 27 מגן יבנה, שנהרג מפגיעת פצצת מרגמה שנורתה מרצועת עזה בזמן שישראל מצדה מפסיקה את האש במבצע "צוק איתן" כ"הפוגה הומניטרית".

פז, אחיו של רס"ל נדב גולדמכר, בן 23 מבאר שבע נהרג באירוע חדירת מחבלים לעוטף עזה בזמן מיבצע "צוק איתן", ב-2015 הוענק לנדב צל"ש מפקד חטיבה צפונית עזה. ״נדב גולדמכר, זכרו לברכה, הראה במעשיו דבקות במשימה לאור המטרה ונכונות ללחום ולבצע את תפקידו גם תוך סיכון אישי", כתב אלוף־משנה ירון פינקלמן, מפקד חטיבה צפונית עזה. ליטל, אחותה של אור אריש ז"ל שנרצח בפיגוע ירי בכניסה ליישוב הר אדר לפני חודשיים.

במסע השתתף גם שמואל סלומון, שאיבד את אביו, אחותו ואחיו בטבח בחלמיש ואשר גם אמו נפצעה קשה באירוע. במפגש עם חברי הקהילה סיפר שמואל: "המחבל בחר בבית של משפחתנו בגלל ששמע את קולות השמחה והצחוק. באותו לילה חגגנו את ה'שלום זכר' של הבן שלי. בן עוולה רצה להרוס את השמחה שלנו... אבא שלי יוסף נרצח, אחותי חיה נרצחה, אחי אלעד, חבר הכי טוב שלי, נרצח. אמא שלי, טובה, נפצעה קשה. גיסתי, מיכל, החביאה את ילדיה בתוך הבית.

''קראנו לבני ארי יוסף. ארי כי בני משפחתי נלחמו במחבל כאריות ויוסף על שם של אבי האהוב ז"ל. אני חששתי מהנסיעה הזאת אחרי שעברו רק 4 חודשים מאז האסון, אבל עכשיו אני בטוח שעשיתי את הדבר הנכון. פגשתי כאן חברים חדשים, ביחד אנחנו צוחקים ובוכים, וגם מדברים על הכל. יש כאן רוח של ניצחון. ניצחנו כי כולנו בחרנו בחיים".

בנסיעה השתתפו גם ירין רובל, אחיו של סמל בניה רובל ז"ל, גיל עציון, בנו של זאב (זאביק) עציון ז"ל, יוסי ואופיר חזן, אחים של סמל תומר חזן ז"ל, אתי כחלון, אחותו של סמל-ראשון אליאב אליהו חיים כחלון, שרית פרייס, אחותו של אליאור פרייס ז"ל, ירדן סעדיה אחותו של סמ"ר לירן סעדיה ז"ל.טוען....

צילום: משפחת אחת