הרב שמואל אליהו
הרב שמואל אליהו צילום: אלירן אהרון

הרב שמואל אליהו, רבה של צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית, מברך את נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שהכריז על הכרה אמריקנית בירושלים כבירת ישראל.

הרב אליהו מספר על מכתב תמיכה בנשיא שהועבר לבית הלבן בצירוף חתימות של מאות רבנים מרחבי הארץ.

"המכתב לנשיא טראמפ רצוף אהבה ופסוקים ואנחנו למעשה אומרים לנשיא ארה"ב 'אדוני אתה מימשת את חזון הנביאים שכבודה של ירושלים עולה בין האומות, כמו נבואות נוספות שמתגשמות בדורנו - העלייה לארץ, קריסת אויבינו, והצלחה כלכלית, אלה נבואות שמתממשות לנגד עינינו ואתה עושה פעולה לא פרטית, אתה מימשת את חזון הנביאים ואתה סמל ומופת לאחרים".

לדבריו הנשיא האמריקאי גילה אומץ רב לנוכח המדינות שהתנגדו, "הזכרנו לו במכתב שכאשר בא נחמיה בשליחות כורש להקים את ירושלים, לחזק ולבצר את מעמדה, עמדו כל מיני אנשים קטני אמונה גם מבין הגויים וגם לבושתנו מתוך האליטה של עם ישראל וניסו לעצור את זה אבל הוא היה נחוש לעצת ה' וכל המחשבות של האנשים האחרים קרסו ובסוף גם הם הבינו שעצת ה' היא תקום.

''אז כתבנו לנשיא, 'דע לך שאתה פועל יחד עם הקדוש ברוך הוא ואתה תיזכר לנצח, לתמיד יזכרו אותך שאתה התגברת על כל קטני אמונה, גם בתוכנו, עשית את הדבר הנכון ואנחנו לא נשכח זאת'".

הרב אליהו משוכנע שהנשיא האמריקאי יתרגש כשיקרא את המכתב, "בעזרתו של הרב אבי ברמן מה- OU תרגמנו את המכתב לאנגלית והוא הועבר לבית הלבן. בעיני רוחי אני רואה את הנשיא קורא את זה ומתרגש כי בניגוד לציניקנים אחרים הוא אדם מאמין שיודע את חשיבות התנ"ך".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו