היסטוריה: משלחת מבחריין בישראל

משלחת רשמית מבחריין מבקרת לראשונה בישראל. המשלחת הכוללת אנשי דת מבקשת להביע מסר של שלום ומסיירת בין השאר בעיר העתיקה בירושלים.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"א בכסלו תשע"ח

Bahrain
Bahrain
צילום: אייסטוק

לראשונה משלחת רשמית מבחריין, הנסיכות הקטנה במפרץ הפרסי, הגיעה לביקור בישראל.

המשלחת כוללת בתוכה קבוצת אישים המייצגים מגוון דתות ועדות מהמדינה הקטנה שעד כה לא התירה לאנשיה להגיע באופן רשמי לביקור בישראל. חברי המשלחת מספרים כי הם מבקשים להביא מסר של שלום ואחווה.

אנשי הקבוצה מבקרים בירושלים, וזאת על אף הודעת הגינוי הרשמית שהוציאה המדינה להכרזתו של הנשיא האמריקאי, דונלד טראמפ, אודות ההכרה האמריקאית בירושלים כבירה ישראלית.

אהוד יערי, איש ערוץ 2 שפגש את המשלחת מדווח כי בהגעתה של משלחת זו קובע מלך בחריין כי מעתה הגעתם של אזרחים בחרניים לישראל מותרת. עוד הזכיר יערי את שיפוצו המקיף של בית הכנסת בבחריין, אירוע בו השתתפו נציגי חב"ד והקהילה היהודית במדינה.

נזכיר ונציין כי קשרים בין ישראלים לנסיכויות במפרץ מתקיימים לא מעט בשנים האחרונות, אך עד כה מהלכים שכאלה נשמרים בחשאי כאשר שוב ושוב היו גורמים מדיניים שטענו כי כל עד לא נמצא פתרון סוגיה הפלשתינית לא ניתן יהיה לעלות מדרגה בשיח הרשמי עם מדינות מוסלמיות נוספות. המשלחת המדוברת עשויה לשבור את התאוריה הזו ולהוכיח שמארג האינטרסים הכלכליים והאזוריים גובר על המוקש הפלשתיני.