חסידי סאטמר. ארכיון
חסידי סאטמר. ארכיון צילום: Mendy Hechtman/FLASH90

האדמו"ר מסאטמר הדף אמש (מוצ"ש) את 'נאום ההכרה' של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ואמר כי "בשם היהדות החרדית", כלשונו, ירושלים אינה "בירת הציונים".

"אצלינו עיר הקודש ירושלים היא עיר קודש עיר של יראת שמים, ציונות היא היפך יראת שמים ותורה, ולא קשור כלל לעיר ירושלים", אמר האדמו"ר בכנס של החסידות. דבריו צוטטו באתר החרדי 'כיכר השבת'.

לדבריו, גם הכרזת כ"ט בנובמבר לא היתה על דעת החרדים. "אנחנו מכריזים בשם היהדות החרדית: ירושלים עיר הקודש לא תהיה עיר הבירה של המדינה הציונות עוקרי הדת, אפילו אם נשיא ארה"ב יכריז שזה עיר הבירה. בדיוק כמו בשנת תש"ח, היהדות החרדית לא הכירה בהכרזת נשיא ארה"ב טרומן שארץ ישראל היא המדינה של היהודים, והיהדות החרדית לא הכירה בו, גם עכשיו, 70 שנה אחרי זה, בשנת תשע"ח, יהדות החרדית לא מכירה בהכרזת נשיא ארה"ב טראמפ על ירושלים כעיר הבירה".

בהמשך מתח ביקורת על המפלגות החרדיות ומנגד אף על מפגיני 'הפלג הירושלמי'. "לדאבונינו נכנסה לתוך פוליטיקה זולה במחלוקת בין שתי המפלגות, מפלגת יהדות התורה מול מפלגת 'בני תורה', שרבים ביניהם, מפלגה אחד טוענת שרק על ידי הפגנות הם יצליחו להגדיל את המפלגה שלהם ומפלגה שניה טוענת שהכל טוב ויפה ואין כלום ושותקים ומשקרים לציבור, אבל שניהם שקרנים".

"מתקיים מאמר חז"ל בעקבתא דמשיחא האמת תהא נעדרת, הם לא מספרים את האמת על המצב הקשה במציאות ואומרים שהכל טוב בדיוק כמו המפלגה השניה שרוצה לעשות הפגנות בשביל פוליטיקה פנימית", הוסיף.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו