הרב רונצקי לערוץ 7:
"מלחמה כזאת לא הכרתי"

ראש ישיבת איתמר מספר על גיוס התרומות להשלמת "משכן אהוד", על הישיבה שהקים בעשר אצבעותיו ועל מלחמתו הפרטית במחלה אשר בגופו.

בני טוקר , כ"ב בכסלו תשע"ח

הרב אביחי רונצקי
הרב אביחי רונצקי
צילום: יוני קמפינסקי

לחצו כאן כדי לתמוך ולהיות שותפים

ישיבת איתמר יצאה במבצע גיוס המונים לטובת השלמת קמפוס הישיבה. בשלושים השעות הקרובות, כל שקל שייתרם יהיה שווה שלושה שקלים בזכות הנדיבים התורמים.

ראש הישיבה הרב אביחי רונצקי שמתמודד עם מחלה קשה, סיפר לערוץ 7 על הקמת הישיבה שהפכה למעצמה של תורה וחיבור לחיים.

"יש לי סיפוק עצום, התחלנו לפני עשרים שנה עם מניין תלמידים בקראוון עזוב במקום שכוח אל והיום גם הישיבה וגם היישוב שאני נמנה על מקימיו גדלו במאות מונים. הישיבה מונה היום קרוב ל-200 תלמידים והיא עברה מאותו קראוון למבנה גדול ויפה".

הרב רונצקי מספר על מבצע ההתרמה ועל מטרתו החשובה, "אנחנו מנסים לגייס כספים לטובת השלמת כל הקמפוס, לבניית מבני הקבע לפנימיות, ויש עוד מלאכה רבה. אנחנו פונים היום לציבור, הישיבה נמצאת במקום אסטרטגי באיתמר, משקיפה על העיר שכם.

"הקמפוס הזה יקר לנו לא רק בגלל שנשמע בו קול התורה יומם ולילה אלא הוא נקרא 'משכן אהוד' על שם הרב אהוד פוגל הי"ד שנרצח יחד עם אשתו ועוד שלושה ילדים, וזה הכל לזכרם, כל הקמפוס נקרא על שמם. מצאנו אנשים נדיבים שמוכנים להכפיל ולשלש כל סכום שנצליח עכשיו לגייס מהציבור ומהבוגרים".

לחצו כאן כדי לתמוך ולהיות שותפים

לדברי הרב רונצקי, כל שקל שיתרם יחזק את התורה ואת התרומה למדינה, "כל שקל שמישהו יתרום לישיבה זה שקל לחיזוק התורה וגם לחיזוק מערכות המדינה והמערכות הציבוריות שבהן הבוגרים שלנו נמצאים.

"אנחנו מתהדרים בכך שבישיבה שלנו יש כאלה שהמשיכו בלימוד לאורך שנים והלכו להיות רבנים בכל חלקי הארץ אבל גם קצינים רבים. אין קורס קצינים שאין בו תלמידים שלנו כך שהתרומה לישיבה היא תרומה לחיזוק התורה ולחיזוק המערכות הציבוריות שבהן הבוגרים שלנו משרתים כבר עשרים שנה".

הרב רונצקי מתאר את אופיה של הישיבה באיתמר, "אנחנו ישיבה עם אופי מאוד מגוון, לישיבה יש אורח חיים פשוט. כל מי שמגיע מתקבל במאור פנים ויש כאן רמות שונות בלימוד, תלמידים מכל רחבי הארץ מצפון ועד דרום, ושיעורים לבחורים, לבוגרי צבא וכולל אברכים.

''האווירה נשארה אותה אוירה מיוחדת כמו בימים הראשונים. חששנו שנהפוך לבורגנים יותר אבל לשמחתנו התבדינו, האווירה נשארה אותו דבר".

הרב רונצקי שנמצא בעיצומה של סדרת הקרנת שנייה מספר לערוץ 7 על המלחמה הפרטית שלו, "אני נמצע עכשיו תוך כדי סדרת הקרנות לכבד ועכשיו שאני מדבר איתך אני מרגיש ברוך ה' טוב , ה' מרעיף עלי את חסדיו הגדולים.

''אבל המחלה הנוראה הזאת מקננת בגופי בכמה מקומות, עברתי סדרת הקרנות אחת לפני כחודש ועכשיו התחלתי בשבוע שעבר סדרת הקרנות נוספת. אני בימים אלה נמצא גם בישיבה וגם בבית חולים שזהו הבית השני שלי. זו ממש מלחמה שלא התנסיתי בה, היו לי מלחמות כשהייתי בצבא, במלחמת יום כיפור, במבצעים ובמלחמות שונות אבל מלחמה כזאת לא הכרתי.

''לכולם ברור שתפילת רבים לא שבה ריקם וזו בקשתי מהציבור - אם יכולים להתפלל לשלומי ולהבראתי, לרפואת אביחי ניסן בן חיה", מסיים הרב רונצקי.

לחצו כאן כדי לתמוך ולהיות שותפים