"כל אחד נותן את החלק שלו''

מפקד מחוז ירושלים ניצב יורם הלוי וראש העיר ניר ברקת נפגשו עם האזרח והשוטרים שהשתלטו על המחבל שביצע את הפיגוע בתחנה המרכזית היום (ראשון), בו נפצע המאבטח אשר אלמליח (46) באורח קשה מאוד.

יוסף בן אמו, נהג מונית שהשתלט על המחבל, אמר כי "בשלב ראשון חשבתי שמדובר בקטטה, כשהבנתי שזה מחבל וישר קפצתי והפלתי אותו. אני רוצה לומר כל הכבוד לשוטרים, עשה לי טוב בלב שהשוטרים הגיעו תוך שניות. יש בירושלים שוטרים לתפארת''.

השוטרים שהשתלטו על המחבל סיפרו כי "בלי לחשוב פעמיים, תוך דקה הגענו לתחנה המרכזית והבחנו בפצוע ובמחבל, ומיד רצנו כדי להפסיק את העבירה, וידאנו שאין עליו כלי תקיפה ועצרנו אותו".

ניצב הלוי אמר "יש פה מנגנון מדהים של אוכלוסיה, של ציבור, של אזרחים, וזה מתחיל במאבטח, גיבור אמיתי, הראשון שרץ ומיד אחריו האזרח והשוטרים. כאן זה המקום היחידי בעולם, שכאשר יש אירוע אנשים לא בורחים, אלא רצים ומגיבים. והמאבטח הגיב תוך שניה, רץ ותפס המחבל, אחריו מגיע אזרח, ושניה אחרי זה מגיעים השוטרים.

''בסך הכל יש פה סוג של מנגנון שכל מרכיב בו הנו חלק ממערך הביטחון, כל אחד נותן את החלק שלו לביטחון הציבור, ויש לנו במה להתגאות בעיר הזאת בכל המובנים שלה'', הדגיש מפקד המחוז.

מפקד המחוז וראש עיריית ירושלים הודו ליוסף על אחריות אזרחית וגילוי אומץ לב שהביאו להשתלטות על המחבל ובכך סייע למנוע המשך פגיעה בחפים מפשע. הם העניקו ליוסף את סיכת משטרת מחוז ירושלים וסיכת עיריית ירושלים.

ראש העיר ברקת אמר לאזרח "'שאפו', החתירה למגע, זה המפתח, להיות עירני. ראית משהו ורצת, עירנות אזרחית שקיימת בירושלים וכל הזמן העיניים פתוחות".

פיגוע דקירה בכניסה לתחנה המרכזיתדוברות המשטרה