סיור ראשון לאחר הצהרת טראמפ

ראש ההנהגה העולמית של בית"ר, נריה מאיר: "אחרי הצהרת טראמפ הגיע הזמן להכיר בלב, בהר הבית".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ב בכסלו תשע"ח

סיור ראשון לאחר הצהרת טראמפ-ערוץ 7
הסיור בהר הזיתים
צילום: בית"ר העולמית

מאות עולים מצרפת, ותיקים וחדשים, השתתפו היום (ראשון) בסיור במזרח ירושלים שארגנה תנועת בית"ר העולמית, מגבעת התחמושת ועד בית הקברות העתיק בהר הזיתים שבירושלים.

במהלך הסיור המיוחד, שהינו הראשון במזרח ירושלים מאז הצהרת טראמפ המכירה בבירת ישראל, ביקרו המשתתפים בקבר שמואל הנביא, ארמון המלך שאול וקינחו בסיור בקברותיהם של לוחמי האצ"ל בהר הזיתים.

בתום הסיור התכנסו המשתתפים במלון שבע הקשתות, לשם הגיעו ח"כ שרן השכל (הליכוד), ראש ההנהגה העולמית של בית"ר נריה מאיר, יו"ר עמותת "ישראל לנצח" ז'ק קופפר וראש הנהגת בית"ר בישראל אלירן גפסו.

ח"כ השכל אמרה "זה לא מובן מאליו שנשיא בינלאומי מכיר בזהות שלנו ויש לכך חשיבות גדולה. מקווה שגם מנהיגים מכל העולם יכירו בהצהרה של ירושלים. אני מקווה שהחלום שלהם שירושלים תהיה בידיים פלסטיניות, הוא חלום שלעולם לא יתגשם".

ראש ההנהגה העולמית של בית"ר, נריה מאיר, אמר "כשם שהצהרת בלפור לא היא שיצרה את הזכות של עם ישראל לארץ ישראל, אלא היא רק הייתה תוצאה של 20 שנה של פעילות ציונית שהרצל התחיל, כך הצהרת טראמפ, לא היא שנותנת לנו את הזכות על עיר ירושלים המאוחדת, אלא דווקא הפעולות שלנו בסיורים, בחיזוק ובמאבק למען על ירושלים, הן אלו שהולידו את הצהרת טראמפ".

עוד אמר מאיר, "אנו זוכים להיות הסיור הראשון שמבקר במזרח ירושלים לאחר הצהרתו של טראמפ. ומכאן נצהיר, לא נפסיק לסייר בהר הבית, שכם וחברון עד שאומות העולם יכירו גם במקומות הללו".

יו"ר עמותת ''ישראל לנצח'', ז'ק קופפר, אמר כי "3,000 שנה אנחנו נאמנים לירושלים. לפחות פעם בשנה כל היהודים אומרים 'לשנה הבאה בירושלים הבנויה' ובכל חתונה אנחנו מתפללים 'אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני'. שבנו לירושלים, הגיע הזמן שנחזור לכל החלקים בארץ ישראל".