מיליון דולר נתרמו למד"א

במהלך ערב הצדעה למד"א חולקו תעודות הוקרה למצטייני הארגון ונתרמו לארגון כמיליון דולרים. ''מייצג נאמנה את ארץ ישראל היפה''.

תגיות: אלי בין מד"א
רעות הדר , כ"ג בכסלו תשע"ח

הנשיא ריבלין והשר ליצמן באירוע של מד"א
הנשיא ריבלין והשר ליצמן באירוע של מד"א
צילום: אלירן אביטל

אירוע הצדעה מיוחד למגן דוד אדום התקיים אמש (ראשון), במעמד נשיא המדינה ראובן ריבלין, שר הבריאות לשעבר יעקב ליצמן, יו"ר הועד הפועל של מד"א אברהם מנלה ומנכ"ל מד"א אלי בין.

במהלך הערב, הוענקו תעודות הוקרה למתנדבי ועובדי מד"א שהפגינו מצוינות בטיפול הרפואי שהעניקו ובהם בת שבע אסייג, בת שירות לאומי במד"א שרק שעות אחדות קודם לכן הייתה עדה לפיגוע דקירה בתחנה המרכזית בירושלים שבו נדקר באורח קשה מאבטח.

אסייג שהבחינה במתרחש רצה מיד לפצוע, בידה האחת עצרה את הדימום וביד השנייה הזעיקה את כוחות מד"א שהגיעו במהירות למקום.

בנוסף, הוענקו תעודות ל- 2 נאמני חיים של מד"א פשקו תומר וצח נועם, לפאראמדיק מד"א דודו פחימה ולחובש בכיר במד"א מורן רביב ולפאראמדיקים המוטסים מושון וקנין ודנה נגלר שטיפלו ברוכב אופניים ישראל גרמולין שהתמוטט וקיבל דום לב במהלך מירוץ סובב כנרת לפני כחודש.

כמו כן, העניק מנכ"ל מד"א תעודה לפאראמדיק מד"א גיא שדה ולחובש בכיר במד"א אמיר אבוגנם על טיפולם המהיר ופעולות ההחייאה שהעניקו לקפטן קבוצת הפועל ב"ש אליניב ברדה שהתמוטט במהלך אימון.

נשיא המדינה אמר באירוע, "בשעת מצוקה כולנו מחייגים 101, למה? התשובה היא ברורה אנחנו עושים את זה כי אנחנו יודעים היטב שאנחנו בידיים שלכם, וכאשר אנחנו בידיים שלכם אנחנו יודעים שאנחנו בידיים טובות".

"התלמוד מלמד אותנו שכל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם מלא, עבורכם האנשים המופלאים במגן דוד אדום שעוסקים בהצלת חיי אדם תרתי משמע, 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, 365 ימים בשנה, ביום ובלילה, בשגרה ובחירום, לא מדובר באירוע יחיד שהוא יוצא דופן אלא פשוט בדרך חיים", הוסיף ריבלין.

לדבריו, "אתם, העובדים והמתנדבים, ליבו הפועם של הארגון, באים מכל שבטי ישראל, יש צעירים ויש ותיקים, חילונים ודתיים, ערבים ויהודים, מכל הדתות, מכל העדות וכל המגזרים בישראל, המשותף לכולכם הוא הרצון לעזור ולהציל חיים, זוהי ישראל היפה, ישראל של הערבות ההדדית, של הנתינה ושל שותפות גורל. אנחנו גאים בכם. כל שנה, כל השנה. אני מאחל לכולנו שתמשיכו להצליח ולהציל חיים".

מנכ״ל מד״א בין הוסיף, "אומרים שמצוינות אינה מעשה אלא הרגל, ובמגן דוד אדום אנחנו עושים לילות כימים על מנת להנחיל הרגל זה ולהצטיין ובכל פעילות".

"כארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל, שייעודו העיקרי הוא הצלת חיים, אין לנו הזכות לשאוף לפחות ממצוינות, ואכן מד"א נמצא היום בקדמה הטכנולוגית של עולם רפואת החירום בעולם כולו, תוך שימוש באמצעים דיגיטליים מתקדמים אשר מקצרים את זמן התגובה למינימום. אנו פועלים בתנאי לחץ בלתי פוסקים מאחר ובהצלת חיים כל שנייה היא בעלת משמעות אדירה, ועושים זאת ללא תקצוב ממשלתי", דברי בין.

ח"כ יעקב ליצמן סיפר ''אני הייתי בסיור בבית חולים שערי צדק כשהתקבלה הודעה על פיגוע דקירה בעיר ושאמבולנס של מד"א יגיע בתוך 3-4 דקות. מה שראיתי אז היה דבר מדהים, הכניסו מיטה מהאמבולנס לתוך חדר הטראומה ורכון על הפצוע איש מד"א שמנסה להציל את נפשו, הוא עבד קשה, לצערי זה לא הצליח. ברגע שהוא נכנס לחדר המיון והרופאים לקחו את החולה, הוא התמוטט, הוא ממש לקח את זה לליבו, ראיתי בעיניים שלו את המסירות, זה מד"א".

בתום אירוע ההצדעה המרגש, התקיימה ארוחת גאלה שאורגנה ע"י יו"ר עמותת ידידי מד"א בישראל גיל וייזר ומנכ"לית ידידי מד"א בישראל אורלי אריאל, במטרה לגייס תרומות לבניית מוקד חירום ארצי ממוגן, אשר יוקם במתחם תת קרקעי ויאפשר את תפקוד מד"א בחירום ואת ניהול צוותי מד"א וזאת כחלק מההערכות לאור האיומים הקיימים על מדינת ישראל.

בארוחת הגאלה המיוחדת תרמו האורחים, מבכירי המשק בישראל, למעלה ממיליון דולר.

וייזר, יו"ר עמותת ידידי מד"א בישראל, אמר "לאחרונה הצטרפנו לעבודה ההתנדבותית מאחורי הקלעים של מגן דוד אדום, ארגון שעל פי תפיסתנו מייצג נאמנה את ארץ ישראל היפה. נחשפנו תוך כדי עבודה לקבוצת אנשים מרתקת וחדורה, הממוקדת בהצלת חיי אדם ועושה זאת במצוינת חסרת פשרות".