הסתיימה שביתת המורים

משרדי האוצר והחינוך הגיעו להסכמה עם ארגון המורים על הסכם שכר חדש. נפתלי בנט: השכר התחילי של מורה בישראל יעלה ב-20%.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ג בכסלו תשע"ח

משרד האוצר, משרד החינוך וארגון המורים הגיעו הערב (שני) להסכמות בדבר הסכם קיבוצי חדש לעובדי ההוראה בחטיבות העליונות.

לאור ההסכמות בוטלה השביתה שתוכננה מחר ב-110 תיכונים.

הסכם השכר נותן מענה לכלל עובדי ההוראה, בדגש מיוחד על מורים צעירים בתחילת דרכם, מנהלים, יועצות חינוכיות ובעלי תפקידים נוספים בבתי הספר.

ההסכם יהיה בתוקף עד חודש פברואר 2022. ההבנות הגיעו לאחר משא ומתן מתמשך בהובלתם של הממונה על השכר והסכמי עבודה במשרד האוצר, ערן יעקב, ושל מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב. פריצת הדרך במשא ומתן נעשתה לאחר התערבותו של שר האוצר משה כחלון.

עם ההגעה להסכמות מסתיימת השביתה שבה נקט ארגון המורים בשבועות האחרונים ובוטלה השביתה שתוכננה להתקיים מחר ב-110 תיכונים ברחבי הארץ.

שר החינוך נפתלי בנט אמר לאחר הסיכום, "מאז כניסתי לתפקיד רציתי שהורים יגידו לילדיהם: 'כשתגדל לך תהיה מורה'. הוראה היא שליחות ואידיאל. מורי ישראל, התחייבנו בפניכם להביא תוספת משמעותית לשכרכם - היום אנחנו מקיימים. השכר התחילי של מורה בישראל יעלה ב-20% (!) ויעמוד על 8,000 שקלים. זהו זינוק ממשי בשכר, אשר יעזור מאוד לְמורים בתחילת דרכם".

"אנו נמשיך לעשות כל שנדרש על מנת להביא אנשים מוכשרים ואידאליסטים לתוך מערכת החינוך", הוסיף בנט.

שר האוצר, משה כחלון, הוסיף כי "ההסכם אליו הגענו הוא בשורה של ממש למורות ולמורים. ההסכם יביא לשיפור איכות ההוראה, צמצום הפערים במערכת החינוך והעלאת המוטיבציה לעסוק בתחום ההוראה".

"המורים הם נכס יקר ששומר על הילדים שלנו והתפקיד שלנו הוא לשמור עליהם ולהעניק להם את הכלים הדרושים לביצוע תפקידם. בדיוק כמו ברפורמת הסייעת השנייה וברפורמה לצמצום הצפיפות בכיתות, משרד האוצר נכנס מתחת לאלונקה בכדי להקל על מערכת החינוך, ההורים והילדים. למורים מגיע יותר והיום הם מקבלים יותר", דברי כחלון.

על פי הסיכומים ייקבע תשלום מינימום חודשי למורה בסך 8,000 שקלים וכן יינתנו תוספות שכר למורים ותיקים.

תקרת גמולי ההשתלמות לעובדי הוראה המועסקים לפי רפורמת 'עוז לתמורה' תועלה, וגם גמול הייעוץ של המורים יגדל.

בהדרגה יועלה גם שכר המנהלים וכל עובדי ההוראה העובדים במשרה מלאה יזכו למענק חד פעמי של כאלף שקלים.

הצדדים הסכימו על ביטול כל סכסוכי העבודה ושמירה על שקט תעשייתי בכל הקשור להסכם עד לסוף חודש פברואר 2022.