הפצועה הקשה בפיגוע ערכה סעודת הודיה

עדן דדון שנפצעה קשה בפיגוע האוטובוס בירושלים, ערכה סעודת הודיה: ״אוהבים את העיר״.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד בכסלו תשע"ח

הפצועה הקשה בפיגוע ערכה סעודת הודיה-ערוץ 7
עם ישראל לא עזב אותנו
צילום: מאיר פבלובסקי

עדן דדון נפצעה קשה מאוד בפיגוע שאירע באוטובוס קו 12 של אגד, בחודש אפריל 2016, סמוך לצומת פת בירושלים.

עדן הייתה הפצועה הקשה ביותר של הפיגוע - בו נפצעו שמונה ישראלים נוספים. בשבוע שעבר חגגה עדן, כיום בת 17, את החלמתה יחד עם אמה רחל, שגם נפצעה באותו הפיגוע, בני משפחתה ואנשי עמותת "משפחה אחת" שליוו אותה מיומה הראשון בבית החולים.

מסיבת ההודיה נערכה בבית "משפחה אחת" בירושלים. אמה של עדן, רחל דדון, אמרה "אנחנו גרים פה ואוהבים את ירושלים. לא נעזוב את העיר. ירושלים היא עיר הקודש וצריך להראות להם (למחבלים) שאנחנו מנצחים אותם".

רחל סיפרה אף על ההתמודדות של המשפחה, "אחרי הפיגוע למדנו על האחדות של עם ישראל. ראינו כמה אנשים באים לבקר, דואגים. אלה היו אנשים שאפילו לא הכרתי אותם לפני. ראיתי שעם ישראל לא עוזב אותנו. זה מה שנתן לנו את הכוחות להמשיך''.

עדן פנתה לאורחים ואמרה "תודה לכל מי שהגיע. לפני שנה ושבעה חודשים נפצעתי והיום אני מרגישה הרבה יותר טוב למרות שבהתחלה לא הייתי מסוגלת אפילו ללכת. עכשיו יש לי כוח לסיים את כל הבגרויות שהפסדתי. בעתיד אני רוצה להמשיך וללמוד".

מיד אחרי הגעתה לבית החולים אושפזה עדן ביחידה לטיפול נמרץ כשהיא מורדמת ומונשמת. לעדן היו כוויות מורכבות בשטח נרחב על פני הגפיים העליונות והתחתונות, ואף בפנים. אחרי חודשיים שוחררה עדן מבית החולים ומאז עוברת תהליך שיקום מתמשך.

מינדי לוינגר, רכזת עמותת "משפחה אחת" בירושלים ומי שמלווה את עדן מאז הפציעה, בירכה את עדן ואמרה "ראיתי הרבה ניסים ועדן היא אחד מהם. אני מודה כל יום ואני מאחלת לעדן שתמשיך ותתחזק בגישתה החיובית לחיים. אני גאה בה".

צילום: מאיר פבלובסקי