ח"כ בן ראובן בראיון לערוץ 7

ח"כ איל בן ראובן (המחנה הציוני), אלוף במיל' וחבר ועדת חוץ וביטחון, מגיב בערוץ 7 לתפיסת חוליית החמאס בשומרון שתכננה פיגוע חטיפה.

''ברכות לשירות הביטחון הכללי ולצה''ל על חשיפה של אירוע שהיה יכול להפוך בהינף יד לעניין אסטרטגי מהמעלה העליונה, וחסכו מאיתנו חג שהיה יכול להיות מאוד עצוב אם החמאס היה מצליח במשימה״.

עד כמה חשוב לחמאס לחטוף חיילים ואזרחי ישראל?

״זו משימה אסטרטגית ומהמעלה העליונה מבחינתו. הנופך התקשורתי-הלאומי שהם משיגים מהצלחה כזאת והניצול שלה לאחר מכן על מנת לנסות להוציא רוצחים מכלא ישראל היא ברמה העליונה ולכן העדיפות של השב''כ וצה''ל בניסיון למנוע הישגים כאלה מהחמאס וארגוני הטרור האחרים היא במעלה הראשונה״.

תכנון פיגוע חטיפה, השמדת מנהרה מעזה והמשך ירי הרקטות. אנחנו לפני מלחמה?

״להיות מודאגים ממה שקורה בעזה זה משהו שאנחנו חיים איתו כל הזמן בגלל הנפיצות. בעזה פועלים כל הזמן במטרה לפגוע בצה''ל ובמדינת ישראל''

אולי אנחנו לא מגיבים מספיק?

״גם אנחנו לא מעוניינים שאשקלון ועוטף עזה ואולי גם תל אביב יהיו בממ''דים בחודשים הקרובים. המשימה היא למנוע גלישה לסיטואציה כזאת. שמענו את אלוף פיקוד הדרום שאמר 'אנחנו נגיב ולא נאפשר ירי לעבר מדינת ישראל אבל פנינו אינם להסלמה', אנחנו לא רוצים מערכה גדולה''.

בן ראובן משמיע מסר מאיים לטרוריסטים בעזה, ''אם תביאו מכה שתפגע בנו, שתחייב אותנו לתגובה, אתם יודעים מצוין מה עוצמתו של צה''ל. הדבר האחרון שהם רוצים זה צה''ל על הראש שלהם. יש כאן הרבה שיקול דעת של הרמטכ''ל, שר הביטחון והאלופים ללכת על חבל דק שמגיב נקודתי ומעביר את המסר ולמנוע את המערכה הבאה.

''תפקידו של צה''ל הוא לנצח במלחמה על מנת למנוע במלחמה הבאה, כלומר השימוש בכוח על מנת למנוע את המלחמה הוא לא פחות חשוב משימוש בכוח על מנת לנצח במלחמה״, מסביר ח"כ בן ראובן.