חדש: כך נעבור בנק בלחיצת כפתור

משרד האוצר ובנק ישראל חשפו מהלך חדש להגברת התחרות בשוק הבנקאות.

ערוץ 7 , כ"ה בכסלו תשע"ח

חדש: כך נעבור בנק בלחיצת כפתור-ערוץ 7
כחלון
צילום: הדס פרוש. פלאש 90

במטרה להגביר את התחרות ולהקל על הלקוח הבנקאי, הציגו היום (רביעי) שר האוצר, משה כחלון ונגידת בנק ישראל, ד''ר קרנית פלוג את הרפורמה בניידות שתאפשר מעבר מבנק לבנק בלחיצת כפתור.

הרפורמה תאפשר ללקוח לפנות לבנק חדש ומאותו הרגע כל הפעילות הפיננסית שלו תעבור בשיטת "עקוב אחריי" לחשבונו החדש.

התכנית כוללת שלושה מהלכים: ניידות בין בנקים "בלחיצת כפתור", מצב בו הצרכן יוכל להשוות עלויות בקלות למוצרים הפיננסים האישיים שלו וכן הקלות לבנקים חדשים באמצעות סיוע להקמת לשכה לשירותי מחשוב בנקאיים.

שר האוצר, משה כחלון אומר כי "הבשורה הגדולה שאנחנו מביאים היום לציבור יחד עם בנק ישראל - מעבר מבנק לבנק תוך שבוע ללא בירוקרטיה וללא קשיים. זה החסם הגדול ביותר עבור אנשים שרוצים לעבור בנקים".

לדבריו, "אנשים לא עוברים היום בנק, כי אחר כך הם צריכים לרדוף אחרי הוראות קבע וחשבונות החשמל. גם בסלולר, ברגע שחוקקנו שהחברות מחויבות להעביר הלקוח עם המספר ראינו זרימה אדירה ואנשים עברו מחברה לחברה. הציבור חיכה לתהליכים האלו במשך 40 שנה. אני שמח על שיתוף הפעולה עם המפקחת על הבנקים והנגידה. אנחנו ממשיכים ללכת יד ביד לקידום התחרות".

נגידת בנק ישראל, ד''ר קרנית פלוג, הוסיפה: "אני שמחה, שבנק ישראל ומשרד האוצר עושים צעדים אלו במשותף. רפורמות מבניות בתחום הפיננסי שנעשות במשותף ובהסכמה על ידי בנק ישראל ומשרד האוצר יש להן סיכויי הצלחה והטמעה טובים יותר, ולכן אני מברכת על כך".