מהמתייוונים עד הדרוקרים

ממשיך את קנאתם של אחי יוסף, ואחריהם המתייוונים, השמאל החילוני מתקנא בחזון ובהגשמה של הציבור הדתי-לאומי. דעה

יעקב (כצל'ה) כ"ץ , כ"ו בכסלו תשע"ח

מהמתייוונים עד הדרוקרים-ערוץ 7
יעקב (כצל'ה) כ"ץ
צילום: פלאש 90

זכורני שבהיותי ח"כ מטעם מפלגת האיחוד הלאומי, הוזמנתי להשתתף בפאנל שיזם העיתונאי רן אדליסט לרגל השקת ספרו 'איפה טעינו'.

רן היה לוחם בסיירת שקד, יחידה שגם אני זכיתי לשרת בה. לצידי בפאנל ישבו יוסי שריד ז"ל ופרופ' שלמה אהרונסון יבדל"א, שיחד עם יוזם האירוע לא פסקו מלהלין על הציבור הדתי בכללותו ועל השתלטותם של הדתיים על סדר יומה של מדינת ישראל.

"איפה לא טעינו?" זעק יוסי שריד במהלך האירוע, "כיצד אפשרנו לציבור הדתי להיות מרכזי כל כך בהתוויית הדרך, היכן היא התוכנית של אבות התנועה הסוציאליסטית בארץ ישראל, שחפצים היו ליצור ישראלי חדש?".

בהגיע תורי לומר את דבריי, התרכזתי באמירתו של יחזקאל הנביא "באין חזון, ייפרע עם". ואתם המתלוננים, חווים את אשר עבר על המתייוונים ששלטו בעם היהודי ללא מצרים בזמנו של המלך היווני אנטיוכוס, ולפתע מצאו עצמם מובסים, חדלי כוח וחסרי שלטון. הם, האליטות של פעם, עשו כל אשר לאל ידם להתפרק מיהדותם ולהידמות בכל כוחם לכובש היווני. אתם, אמרתי לחברי הפאנל, כמוהם איבדתם את הדנ"א היהודי שלכם, ואילולא המכבים שדבקו במורשת ובמסורת אבותיהם, לא היה נשאר מהעם היהודי שריד ופליט.

כאשר הבור ריק, מים אין בו אבל דרוקרים ואברמוביצ'ים יש בו למכביר. לא החוכמה מדברת מגרונכם, כי אם הקנאה. מקנאים אתם בריבוי הילדים, בהגשמה, בחינוך להתיישבות ולהתנדבות לצה"ל ולכל דבר שבקדושה.

בהעדר חזון, אין בכוחכם להמשיך את שהחלו אבותיכם, ולכן מה שנשאר זו הקנאה, והקנאה היא מידה מגונה ומעוותת. כך קרה לאחי יוסף, כך קרה למתייוונים וכך קורה לכם.

הקנאה והתאווה והכבוד מוציאים את האדם מן העולם. "הגזרה אמת והחריצות שקר", כמאמרו של הרמב"ן, ולכן כל מאמץ וחריצות המעשה נגד חזרתה של האומה הישראלית לנחלתה, לתורתה, ליישוביה ועריה, לא יצלח.

גם ספרו של רן אדליסט, כמו דיבוריהם ומאמריהם של רואי הרעה המחפשים במשקפות את הרע שבעשייתנו התורנית, הלאומית והתיישבותית, לא יועילו. המכבים ניצחו בימים ההם ועם ישראל הבריא מנצח בזמן הזה.

הכותב הוא יו"ר מועצת המנהלים של קבוצת ערוץ 7 ולשעבר יו"ר מפלגת האיחוד הלאומי