מחזיקת גביע הטוטו בפעם החמישית
מחזיקת גביע הטוטו בפעם החמישית צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

היה שווה לחכות. עונת 2017/18 של הכדורגל הישראלי אמנם נפתחה רק לפני 13 מחזורים, אך לכל הדעות אחת המאכזבות הגדולות שלה עד כה העונה היא מכבי ת"א.

מה לא עבר עליה על סגנית האלופה הצהובה מת"א, העונה? המנהל המקצועי עבר לעמדה הראשית שעל הקווים, שחקנים רבים חתמו והדברים לא התחברו. עד הערב.

אחרי שכבר הודחה ממפעל הליגה האירופית, אותו סיימה כמעט בשיא שלילי היסטורי במפעל כשרק במשחקה האחרון בשלב הבתים כבשה והשיגה שער זכות ראשון ויחיד, גם בליגה הישראלית לא הצליחה העונה מכבי לעשות חיל כשנחלה הפסדים ותוצאות רעות בלי סוף.

הערב (חמישי), במשחק על התואר הראשון של העונה, דווקא מול היריבה המושבעת, האלופה הפועל באר שבע, הציגה מכבי ת"א את משחקה הטוב ביותר העונה ואף באה על שכרה עם ניצחון בתוצאה 0:1 משער של וידאר קיארטנסון בדקה ה-83.

83 ועוד לא מעט דקות חיכו אוהדי מכבי ת"א לשערו של החלוץ האיסלנדי המצויין. וכשזה בא בניצחון על היריבה מבירת הנגב, בקרב ישיר על התואר הראשון של העונה, גביע הטוטו שבכדורגל, המפעל השלישי בחשיבותו בכדורגל הישראלי, הייתה להם שווה כל ההמתנה מורטת העצבים הזו.

מדובר היה בקרב ישיר בין שתי הקבוצות המובילות של הכדורגל הישראלי בשנים האחרונות, שתיים שהעונה הלכו מעט לאחור, אם כי הדרומיים עדיין הצליחו לסיים את הסיבוב הראשון כשהם במקום הראשון בטבלת ליגת העל שבכדורגל.

כשמדובר בקרב ישיר על התואר הראשון של העונה, גם אם מדובר בתואר השלישי בחשיבותו בכדורגל הישראלי, העובדה כי המכבים רצו לשמור על היתרון שלהם במספר הזכיות במפעל ואילו הדרומיים קיוו להשיג זכיה שניה ברציפות במפעל ולהשתוות למספר הזכיות של היריבה מת"א, היוותה משחק מסקרן ומותח לכל דבר ועניין.

המשחק שנפתח באיחור של רבע שעה בשל עומסי תנועה כבדים, הציג לפרקים כדורגל איכותי מצידן של שתי הקבוצות, אך מי שהפתיעה יותר הייתה הקבוצה התל אביבית שפתאום הציגה כדורגל טוב.

בסיום, המכבים מת"א זוכים בפעם החמישית בגביע השלישי בחשיבותו בכדורגל הישראלי ובתואר הראשון של העונה. תואר ראשון מזה שנתיים וחצי. באר שבע מפסידים בפעם הראשונה מזה זמן רב במשחק ישיר על תואר. רמז לעתיד לקרות?

ג'ורדי קרויף, המאמן ההולנדי שנראה כבר קרוב להודעה על פרידה ופיטורים, זוכה בתואר הראשון שלו כמאמן. מכבי ת"א עולה למקום הראשון בטבלת הזכיות בגביע הטוטו.