אלאור אזריה
אלאור אזריה Photo by Avshalom Sasoni/POOL

נשיא המדינה ראובן ריבלין יקצר את עונשו של החייל אלאור אזריה במסגרת חנינה שתוענק לחיילים לקראת יום העצמאות הקרוב. כך דווח בעיתון "מעריב".

אזריה, המרצה עונש מאסר בגין הריגת מחבל מנוטרל, אמור להשתחרר מהכלא בחודש מאי 2018, והחלטת הנשיא צפויה להפחית מספר שבועות מעונש המאסר שלו.

כזכור, בחודש שעבר החליט ריבלין לדחות את בקשת החנינה של אזריה. במכתב שנשלח מבית הנשיא לאזריה נכתב כי ״נשיא המדינה נתן דעתו לעבירות שבוצעו על ידך ולנסיבותיהן, לכל הדברים שנכתבו בבקשתך, לכל החומר וכן לחוות הדעת שהובאו בפניו והחליט לדחות את הבקשה.

''מעיון בחומר שהונח לפניו למד הנשיא כי בגזר הדין הביאו בחשבון בתי הדין הצבאיים את הנסיבות המועלות על ידך, המופיעות בחלקן בבקשת חנינה זו, כשיקולים לקולא, וציינו כי בהתחשב בהן הקלו עמך בדין''.

במכתב נאמר כי הנשיא לקח בחשבון את העובדה שהרמטכ''ל כבר החליט להקל בעונשו של אזריה ''בספטמבר 2017 מצא לנכון הרמטכ"ל להוסיף ולהקל בעונשך ולהפחית ארבעה חודשים מעונש המאסר בפועל שהוטל עליך וזאת משיקולי חסד ורחמים תוך התחשבות בשירותך הצבאי כחייל בזירה המבצעית.

''מתוך כך סבור הנשיא כי במכלול השיקולים ולאור האמור לעיל, הקלה נוספת בעונש תפגע בחוסנם של צה"ל ושל מדינת ישראל. ערכי צה"ל ובתוכם טוהר הנשק הם יסוד מוסד בעוצמתו של צה"ל ותמיד עמדו לנו במאבק הצודק על זכותנו לבית לאומי ובטוח ובבנייתה של חברה איתנה.

''בהחלטת הנשיא הובאה בחשבון העובדה כי אתה צפוי לעמוד בפני הוועדה לעיון בעונש שתשקול את שחרורך בעוד כשלושה חודשים״, נאמר במכתב שנשלח אל אלאור אזריה.