רומן זדורוב
רומן זדורוב צילום: צילום: Gili Yohanan, POOL | flash90

שופט בית המשפט העליון, יורם דנציגר, פרס בנאום שנשא ביום שישי את הסיבות שהובילו אותו לעמדת המיעוט בה זיכה את רומן זדורוב מרצח תאיר ראדה ז"ל.

כזכור, עמדתו של השופט דנציגר לא הביאה לשחרורו של זדורוב בשל עמדת הרוב שהרשיעה אותו. גם ניסיונו של זדורוב להסתמך על עמדת השופט דנציגר בבקשה לדיון נוסף לא צלח.

השופט דנציגר העלה בפני באי כנס מחוז דרום של לשכת עורכי הדין שורת ליקויים קשים בראיות שהוצגו בפני בית המשפט, קבע שהראיות הללו מביאות לתחושה בלתי נוחה ובאחד המקרים הגדיר את הראיה כבלתי נסבלת.

בדברים, כפי שצוטטו באתר ערוץ 20, התייחס דנציגר גם לאופן השחזור המטריד שביצעה המשטרה לרצח, גם לראיות על גופתה של תאיר וגם להודאתו ועדותו הבעייתיות של זדורוב עצמו. עם זאת הוא קובע כי זדורוב התברר כאדם שקרן. "הוא שקרן פתולוגי, הוא הודה בקולו לא פעם ולא פעמיים שהוא עשה את זה והשיא היה שהוא מסר את ההודאה בפני המדובב", מצוטט דנציגר בערוץ 20.

באשר לבעיות המרכזיות אותן מוצא השופט בראיות שהובאו בפניו - הוא מזכיר את האופן בו בוצע השחזור כאשר חוקרי המשטרה עצרו את זדורוב שטיפס במדרגות בקומה הראשונה במגמה לשחרר אותו מהאזיקים, מה שאמור היה להתבצע בשלב הראשון של השחזור. בכך, חושש השופט, רמזו המשחזרים לזדורוב היכן בוצע הרצח.

נזכיר כי זדורוב החל כבר בטיפוס במדרגות לעבר הקומה השנייה ואולם אז הבין ככל הנראה מפעולותיהם של השוטרים כי הרצח בוצע בקומה זו ולא בקומה העליונה, הוא נעצר וזיהה את סימוני המשטרה ושלטי איסור הכניסה שהובילו אותו אל חדר השירותים בו בוצע הרצח.

גם בהודאתו של זדורוב התעוררו לא מעט בעיות. "במסגרת ההודאות שלו שואלים אותו כמה פעמים היכן הוא חתך את המנוחה. הוא אומר 'חתכתי בגרון, בבטן וביד'. בבטן אני אומר כבר אומר לכם אין שום חתך, זאת עובדה. ואז שואלים אותו בחקירה השנייה היכן חתכת אותה ביד? הוא מסמן להם בכלל על חלק אחר ביד. שבים ושואלים אותו בסגנון שדומה להדרכה מתוחכמת. בסוף הוא משתכנע להגיד שיכול להיות שהפצע היה יותר למטה", מצטט האתר את השופט.

דנציגר מתייחס גם למה שתואר כטביעת נעליו של זדורוב על מכנסיה של תאיר. הוא עצמו, כך עולה מדבריו, כלל אינו בטוח שאכן מדובר בטביעת נעליים. "לי הסיפור הזה לא נתן לישון בשקט". לדבריו "אי אפשר להגיע לממצא פוזיטיבי שיגיד שאלו טביעות נעל בכלל".

עוד הוא מזכיר כי בתא השירותים היו טביעות נעליים נוספות. "יש בתא השירותים הזה 3 עקבות נעל שהם לא של זדורוב במסלול יציאה על הקיר. נניח שמי שהטביע את העקבות הללו זה מישהו מצוות החקירה או מבית הספר. המשטרה בדקה את כל מי שהיה שם. אף נעל שנבדקה לא התאימה. אותי זה מטריד. זה מעיד על משהו חסר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו