"ממליץ לא להגיע למשחקים בירושלים"

אחרי עוד תקרית אלימה בסיום משחק כדורסל בין הפועל חולון להפועל ירושלים, תוקף יו"ר חולון "תמיד שוטרי ירושלים עושים שפטים"

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ט בכסלו תשע"ח

"ממליץ לא להגיע למשחקים בירושלים"-ערוץ 7
אוהדי חולון. לא יגיעו יותר לבירה?
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

אלימות משטרתית קשה. לא בפעם הראשונה במשחק בין שתי הקבוצות, גם אמש (מוצאי שבת) הסתיים משחק הכדורסל בין הפועל ירושלים להפועל חולון בתקרית אלימה.

הכל החל בסיום המשחק אמש בין שתי הקבוצות, בו ניצחה האלופה מהבירה באולמה הביתי, היכל הפיס ארנה עם סל ניצחון דרמטי בשניות הסיום בתוצאה 86:88.

בכדי שלא לאפשר עימות בין שני מחנות האוהדים, מנעו שוטרי ומאבטחי המשחק את יציאתם של האוהדים האורחים מחולון עם שריקת הסיום אל מחוץ לאולם, מה שהוביל לתגרה קשה בין האוהדים האורחים לשוטרי משטרת ירושלים.

העימות המשיך גם הרבה לאחר המשחק, כשגם מחוץ להיכל, בחניה התפתחה תגרה בין מספר אוהדים לשוטרים, במהלכה טוענים האוהדים הוציא אחד המאבטחים לכאורה מרכבו כלי תקיפה בהם אף סכין, ורק התערבות של חבריו מנעה ממנו לבצע את תקיפתו.

אוהדי חולון טוענים כי הסיבות לתחילת העימות החלו הרבה לפני שריקת הסיום, כשהשוטרים שנכחו במשחק התנהגו כלפיהם בצורה עויינת לכל אורך המשחק, ובסיום שלושה מהם התנפלו על האוהדים והחלו להכות אותם ללא כל סיבה נראית לעין.

במשטרה כמובן מכחישים בתוקף את העובדה כי מאבטח אחד שלף לכאורה סכין במהלך העימותים עם אוהדי חולון וכי זה שלף רק אלה ובשום פנים ואופן לא סכין. לאחר האירוע, שלושה מהאוהדים של חולון עוכבו, נעצרו ונלקחו לתחנת מוריה.

מי שתקף את התנהלות המשטרה הוא לא אחר מאשר יו"ר הפועל חולון, איתן לנציאנו. בחשבון הפייסבוק שלו כתב לנציאנו, "לא יודע מהיכן להתחיל, מהשיפוט ברבע האחרון שכולם ראו בבית על מה אני מדבר או מהביזיון שהקהל שלנו עובר כל פעם שמגיע לירושלים. 'מלחה' 'ארנה' זה לא ממש משנה שוטרי ירושלים תמיד ימצאו את הדרך ליציע של אוהדי חולון לעשות שפטים בהם בטענות משונות, ואני שואל מה זה חוק הספורט? סתם חוק?".

"מה יש לשוטרי ירושלים לחפש ביציע אוהדי חולון בגג האולם? אין קהל יריב לא משמאל לא מימין אז מה לעזאזל אתם מחפשים שם? מאות אוהדים הגיעו עם לא מעט ילדים ובאו לראות את הקבוצה שלהם בכיף!!! חבל מאוד שזה המצב.

עוד כתב יו"ר חולון, "אנחנו נעשה הכל שמי שנתן את ההוראה לעלות ליציע בניגוד לחוק הספורט ייתן את הדין, ועד אז אני ממליץ לקהל שלנו לא להגיע יותר למשחקי חוץ בירושלים עד שנדע מה פשר ההתנהגות הזאת שחוזרת על עצמה כל פעם מחדש באולם הזה וקודמו!! אנחנו נגיע לשרת הספורט והמשטרה לקבל תשובות", הבטיח לנציאנו.

מדוברות משטרת ירושלים נמסר כי "במהלך משחק כדורסל שהתקיים אמש בארנה בין הקבוצות הפועל חולון - הפועל ירושלים, עיכבה המשטרה 3 אוהדי הפועל חולון שירקו לעבר אוהדים השליכו חפצים ותקפו סדרנים ושוטרים. השלושה כאמור עוכבו לחקירה בתחנת מוריה בסיומה שוחררו בתנאים".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il