משטרת ישראל
משטרת ישראל צילום: דוברות המשטרה

במבצע חובק עולם של משטרת ישראל והפרקליטות, נעצרו שני ראשי ארגוני פשע, האחד מהדרום והשני מצפון הארץ, בחשד לרצח טל קורקוס ואלישע סבח ז"ל, אחזקת אמל"ח, סיוע לרצח והריגה.

מחר יוגש על ידי הפרקליטות כנגד השניים וכנגד ארבעה חשודים הנוספים כתבי אישום ובקשות למעצר עד תום ההליכים.

באפריל 2017 נרצח אלישע סבח ביריות מטווח קצר עת עבד במסעדה שלו בעיר נתניה. ביוני 2017 נרצח טל קורקוס בעיר אשקלון לאחר שמטען חבלה רב עוצמה הוצמד למכוניתו.

בתום הערכת מצב מיוחדת שהתקיימה במשטרת ישראל לאחר רצח קורקוס, התגבשה ההערכה המקצועית כי קיים קשר בין שני מקרי הרצח מאחר והמשותף לשני הקרבנות הייתה העובדה שהם העידו בעבר כנגד ראש ארגון פשיעה בדרום וחברים נוספים בארגונו.

בסיום אותה הערכת המצב הוחלט כי נכון יהיה מקצועית ששני מקרי הרצח יחקרו במקביל על ידי היחידה המרכזית של מרחב הנגב, במסגרת פרשיה "80/17״, פרשיה שזכתה לכינוי – "חוק וסדר".

החקירה כללה פעילות מסונכרנת ומתואמת עם גורמים רבים הן במשטרה והן מחוצה לה, בארץ ובמקומות אחרים בעולם.

מהחקירה עלה כי שני ראשי ארגון פשע, מצפון הארץ ומהדרום, חברו להם יחד ובאמצעות עבריינים המשתייכים לארגונים שלהם ניסו לפגוע ולערער את אושיות החוק והשלטון במדינת ישראל, תוך פגיעה מכוונת בכל מי שיצא והעיד כנגדם בעבר, לרבות הרצח של עד המדינה טל קורקוס ואלישע סבח, וזאת על מנת לבצר את מעמדם ולייצר מורא ופחד מהם.

עוד במהלך החקירה, חשפו החוקרים צעד אחר צעד את החשודים המעורבים במעשי הרצח והביאו להסגרתם של שניים מהחשודים ששהו באותה עת בתאילנד ואשר הנם מעורבים גם באיומים שם על נציג משטרת ישראל תוך שהעלילו נגדו באמצעות פרסומים שקריים ברשתות החברתיות, ובגין עבירות אלו הוגש כנגדם כתב אישום.

עוד הצליחו חוקרי המשטרה לחשוף מסכת סבוכה של קשרים שהתקיימה בין כלל החשודים במספר מדינות בעולם ואשר באמצעותה הם השיגו נשקים ולבנות חבלה אשר שמשו אותם במעשיהם וכי היעד מבחינתם היה לייצר מצב בו איש לא ירצה להעיד כנגד מעשיהם מאחר והם באו איתו חשבון זאת לצד ביסוס מעמדם בעולם העברייני.

מדובר בחקירה מורכבת וחובקת עולם שחייבה אורך רוח והשקעת משאבים ואמצעים מרובים לרבות באמצעות מודיעין וטכנולוגיה ברמה הסמויה והגלויה. על החקירה הוטל צו איסור פרסום מתוך מטרה להגן על החקירה.

עוד הוסיפו וציינו במשטרה כי "פגיעה בעדי מדינה מהווה פגיעה במהות החיים הדמוקרטיים במדינה מתוקנת והניסיון להלך אימים על אזרחים נורמטיביים ועל נציגי מערכת אכיפת החוק לא יצלח, המשטרה תפעל בנחישות כלפי גורמים אלה ותביא למיצוי הדין עימם".

כאמור, בתום חקירה שארכה כשישה חודשים במהלכה עצרו חוקרי משטרת ישראל את כלל המעורבים במעשי הרצח, יוגשו כנגדם מחר כתבי אישום ובקשות למעצר עד תום ההליכים בבית המשפט המחוזי בבאר שבע באמצעות הפרקליטות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו