הטנקיסטיות הדליקו נרות חנוכה

רעיית נשיא המדינה הדליקה נרות חנוכה עם לוחמות טנקים במערך הגנת הגבולות. "מה שאתן עושות הוא נפלא ואמיץ''.

רעות הדר , כ"ט בכסלו תשע"ח

מדליקים את החנוכייה
מדליקים את החנוכייה
צילום: דוברות בית הנשיא

רעיית נשיא המדינה נחמה ריבלין ארחה היום (ראשון) 11 לוחמות טנקים במערך הגנת הגבולות ממגמת ארגמן.

ריבלין אמרה כי ״זו שנה בה נדמה שנשים עושות מהפכה בהמון תחומים. הן צועדות קדימה ומדברות, מציבות גבולות, דורשות הכרה צדק ושוויון.

''אני מוצאת את עצמי לא פעם שואלת ביני לביני: מה, האם זה לא ברור שאנחנו הנשים - חזקות? האם זה לא מובן מאליו שאנחנו יכולות לעשות כל מה שנרצה? האם הזכות שלנו על עצמנו, מחשבותינו וגופנו, עדיין מוטלת בספק?", שאלה רעיית הנשיא.

"אני בטוחה שלכל מי שיושבת כאן, היה ברור מגיל צעיר שאין בכלל שאלה. אולי אפילו לרגעים היא רוצה לעצור את כל המשבחים ולומר להם: ״למה אתם עושים עניין? אני פה כי זה מה שרציתי לעשות, כי זה מה שמעניין אותי, ואני ממש לא מתאמצת להיות בדיוק מי שאני״.

בסיום דבריה בירכה רעיית הנשיא את הלוחמות, "אז אני אומרת לכן, מה שאתן עושות הוא נפלא ואמיץ, פורץ גבולות, לא בגלל שאתן נשים, אלא בגלל שאתן עושות משהו חשוב, בדיוק כמו הבנים שמשרתים איתכן. אני מאחלת לכן חג שמח והרבה אור ואהבה, ושפח השמן תמיד יהיה מלא, כדאי גם בטנק''.

בנות ההתנסות התגייסו לפני כמעט שנה ועברו מסלול ייחודי של הכשרה ללחימה יחד כצוות טנק. לפני כשבוע וחצי הוענקו לבנות הסיכות לציון סיום המסלול. הבנות שיתפו את נחמה ברקע שלהן, סיפרו על המקום ממנו הגיעו ועל האתגרים הגדולים של השנה האחרונה.