עבודה עברית

'אושיות פייסבוק' מהימין מתגייסות למען עבודה עברית, וזאת בעקבות פסיקת בית המשפט נגד לוח עבודה עברית והטלת קנס של עשרות אלפי שקלים נגד מפעילי האתר.

כזכור, בית המשפט קבע כי פרסום של עבודה עברית בלבד מהווה אפליה ואיננו חוקי.

"בית המשפט קבע שעבודה עברית היא עבירה על החוק, וקנס את מפעלי לוח עבודה עברית בעשרות אלפי שקלים" פותח הראל נוף את הסרטון שהפך בימים האחרונים לוויראלי ברשת.

בהמשך נראים איילת לאש, צבי סוכות, מאי גולן ואברהם בלוך – כולם דמויות פייסבוק מוכרות בימין, מזכירים כי עבודה עברית היתה בעבר דגל וחזון וכי מדובר בערך בסיסי ביהדות - "עבודה עברית זה לא חוקי? להעסיק יהודים ולדאוג לפרנסתם זה ערך יהודי בסיסי, ערך שהיה לדגל וחזון בתקופת שיבת ציון. אולי הגיע הזמן להזכיר למי ששכח, לפרנס יהודי זו זכות, עבודה עברית זאת אהבת ישראל האמיתית".

הסרטון הופק כחלק מקמפיין גיוס המונים באתר גיב-בק "מצילים את העבודה עברית" לצורך כיסוי הקנס שהטיל בית המשפט וכן להמשך המאבק המשפטי על חוקיות העבודה עברית. בסיום הסרטון קוראים המשתתפים לציבור להתגייס למען העבודה עברית ולקחת חלק בפרויקט.

נזכיר כי אתר "לוח עבודה עברית" נתבע על ידי התנועה הרפורמית ומרכז "מוסאוא" בגין טענות להיותו מפלה עקב העובדה שרק בעלי עסקים יהודים יכולים לפרסם בו את עבודתם.

את האתר ייצג במשפט עו"ד אורי צפורי, יו"ר התא המשפטי של תנועת "דרך חיים", שטען כי תכלית הקמתו של האתר "לוח עבודה עברית" הוא עשיית צדקה וחסד עם יהודים על ידי מתן סיוע במציאת פרנסה, טענה שנדחתה ע"י בית המשפט אשר קיבל את טענות התובעים וקבע כי פרסום עבודה עברית אינו חוקי.

עשרות בעלי עסקים מכל רחבי הארץ קראו בימים האחרונים לסייע במימון ההליך המשפטי של האתר. "אנו שמחים שהדברים לא עוברים בשתיקה", נאמר במכתב של בעלי העסקים, "ומברכים על היוזמה לצאת במאבק ציבורי ומשפטי כנגד ההחלטה ובתמיכה בבעלי העסקים היהודים. אנו קוראים לכל מי שהדברים נוגעים לליבו לפתוח את הלב ואת הכיס ולתרום עכשיו להצלחת המאבק".