אלפי בני אדם ליוו הלילה (שלישי) למנוחות את ארבעת בני משפחת אזן שנספו באסון השריפה בברוקלין: האם אליזה, בניה משה ויצחק ובתה לאה ז"ל.

ההלוויה החלה סמוך לבית הכנסת 'שבט אחים', שם נעמדו האלפים ומיררו בבכי על הטרגדיה הגדולה בעיצומו של חג החנוכה.

המיטות יוטסו לישראל וההלוויה בעיר חולון תתקיים מחר (רביעי) בשעה 9:30 בבוקר.

קרובי המשפחה אמרו את הקדיש משום שאב המשפחה, יוסף אזן, נפצע באורח אנוש ומאושפז בבית החולים כשהוא מורדם ומונשם. בנו ובתו נפצעו גם הם באורח קשה.

שירותי הכבאות מסרו כי השריפה פרצה בקומה הראשונה בשעה 2:18 לפנות בוקר והתפשטה במהירות לקומה השנייה. הכבאים הגיעו למקום תוך שלוש דקות, אך הם לא יכלו לעשות דבר.

האב יוסף הספיק לעלות מהקומה הראשונה לקומה השנייה, אחז בשניים מילדיו — בני 15 ו־16 — וקפץ איתם מהחלון כדי להימלט מהלהבות, תוך כדי החילוץ נכווה קשות.

"לאחר מכן הוא ניסה לחזור לתוך הבית ולהציל את שאר בני המשפחה. הוא נהג בגבורה של ממש, ואנו מקווים שהדבר לא יעלה לו בחייו".

גופותיהם של האם ושלושת ילדיה נמצאו בקומה השנייה בבית. הבת שילת שברה את אגן הירכיים בעת שקפצה מחוץ לחלון. שני ילדים נוספים - אבי, בן נוסף של משפחת אזן, ובן דודו שנשאר ללון אצלם, הצליחו להיחלץ מהבית בפגיעות קלות בלבד.

עליזה אזן היא בתו של הרב אברהם חמרה, הרב הראשי לשעבר של יהודי סוריה שעלה לארץ בשנת 1994, ומאז עבר לארה"ב.

שניים מהאחים שנהרגו – משה ויצחק – למדו בכיתה של האחים מבני משפחת ששון מברוקלין, שנספו בשריפה במארס 2015. שבעה ילדי משפחת ששון נספו באסון אז כתוצאה מקצר בפלטה חשמלית לשבת.

בר מצווה של המשפחה לפני חמישה חודשים