נעצרה עאהד תמימי שסטרה לחיילי צה"ל דובר צה"ל

תת-אלוף במילואים גל הירש מתייחס הבוקר (שלישי) למעצרה של הנערה הפלסטינית שסטרה לחייל צה"ל במהלך הפגנה אלימה בכפר נבי סאלח הסמוך לישוב נווה צוף בבנימין.

"אנחנו מעריכים את הבלגת הלוחמים אבל גם לה יש גבול! נכון לצנן, להכיל, להבליג ולזהות את הנקודה בה יש להפוך את הקערה: תרסיס פלפל אל פני התוקף, ריתוקו לקרקע, כבילתו ומעצרו - כל הנאמר בלשון זכר תקף גם בלשון נקבה", כתב הירש.

"כל הטענות הפוליטיות על כך שהדברים נובעים מהכיבוש אינן רלבנטיות ואינן נכונות- אם לא נהיה בנבי צאלח נפגוש את הטרור בדיזינגוף, ברקטות ושאר פיגועים, אם לא נקבל פרובוקציה כזאת שם נקבל אותה לאורך הגדר ובמחסומים, ראו ההתנתקות מעזה ולקחה", הוסיף.

כאמור, הנערה הערבייה ממשפחת תמימי בנבי סאלח שסטרה לחייל וקצין צה"ל בדרגת סרן נעצרה הלילה (שלישי) על ידי כוחות מג"ב וצה"ל.

מתחקיר ראשוני שקיים מפקד גדוד 'רותם' עולה כי מפקד הפלוגה הגיע בעצמו סמוך לבית על מנת למנוע ממפרי סדר נוספים להיכנס אליו.

''מפקד הכוח, לו נתון שיקול הדעת המבצעי, פעל באופן מקצועי בכך שלא נגרר לאלימות אך היה ניתן לעצור את הפלסטיניות בשטח, מכיוון שהופעלה על ידן אלימות פיזית והן בשל העובדה כי ניסו להפריע לחיילים לבצע את משימתם", נכתב בתחקיר.

נזכיר כי הנערה משמשת מזה מספר שנים, עוד מהיותה ילדה, כוח חלוץ במתקפות החוזרות ונשנות בכפר נגד חיילי צה"ל. עוד מילדותה נהגה להגיע אל החיילים עצמם, לקלל אותם, לסטור ולהכות אותם, ובכל המקרים שתועדה ללא מענה של החיילים.

הסרטון בו נצפתה מכה את החייל והקצין עורר סערה גדולה סביב דרכי ההתמודדות של חיילים עם תופעות מעין אלה.