מנכ"ל טבע לנתניהו: נסייע למפוטרים

ראש הממשלה ו-3 שרים נפגשו עם מנכ"ל החברה המתעתדת לפטר 1,750 מעובדיה. סוכם על הקמת צוות משותף שיחפש פתרונות למפוטרים.

ניצן קידר - ערוץ 7 , א' בטבת תשע"ח

מנכ"ל טבע לנתניהו: נסייע למפוטרים-ערוץ 7
הפגנת עובדי טבע מול משרד רה"מ
צילום: חזקי ברוך

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרי האוצר, הכלכלה והעבודה והרווחה נפגשו בצהריים (שני) בירושלים עם מנכ"ל חברת טבע קאר שולץ.

בפגישה השתתפו גם מנכ"לי משרדי ראש הממשלה האוצר, ראש המועצה הלאומית לכלכלה וראש אגף תקציבים באוצר.

בפגישה דרשה הממשלה להשאיר את המפעלים בירושלים.

מנכ"ל טבע לא נענה לדרישה, אך הציע לעבוד יחד עם הממשלה כדי להכשיר עובדים ולחפש פתרונות תעסוקה חלופיים לרוב העובדים במפעלים שייסגרו.

בפגישה סוכם על הקמת צוות משותף לטבע ולממשלה, במטרה למצוא פתרונות הכשרה לעובדים.

מנכ"ל טבע חזר על התחייבותו לשמור על מטה החברה והמו"פ של טבע בישראל.

חבר הכנסת עמיר פרץ הגיב להודעתו של מנכ"ל טבע, בתום הפגישה - לפיה החברה לא תוותר אפילו במעט על תוכניתה לפטר עובדים ולסגור מפעלים בישראל.

"קאר שולץ היה אמור להעריך את מאמציהם של ראש ממשלה ושלושה שרים לעסוק במשבר בחברת טבע, אך העדיף להתנהג כמו בריון. אסור לעבור על כך על הסדר. אם התנהלות שכזו תתקבל בחברה הישראלית - כל עובד ועובדת יפגעו מכך", דברי ח"כ פרץ.

הבוקר פנה ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, ללשכת ראש הממשלה וביקש כי בפגישתו של נתניהו עם מנכ״ל חברת טבע, קור שולץ, יובהר כי "אין תוקף לפעילות החברה בישראל אם המפעלים בירושלים ייסגרו והעובדים בהם יפוטרו. ההתיישבות בשומרון עומדת לצד עובדי טבע - כולנו עם אחד".

דגן קיבל פניה מיו״ר ועד עובדי מפעל הטבליות של טבע בירושלים, איציק בן סימון, ולאחר מכן, בימים האחרונים, הגיעו פניות מתושבי יהודה ושומרון המועסקים במפעלי טבע המבקשים כי יפעל בנושא מול ראש הממשלה.

קודם לכן היום שוחח ראש מועצת שומרון יוסי דגן עם יו״ר הסתדרות העובדים הלאומית יואב שמחי. דגן הודיע כי "כולנו עם אחד, נעמוד יחד עם עובדי טבע במאבקם לשמירה על מקום עבודתם. ההתיישבות בשומרון עומדת באופן מלא לצד עובדי טבע בכל הארץ ותפעל על מנת שכלל לא תהיה פגיעה בעובדים הישראלים של טבע".

דגן הדגיש כי הפניה היא לא בגלל העובדים מיו"ש, אלא כללית ולמען כלל העובדים. "זה מאבק של כל עם ישראל, זו סולדריות בסיסית וכל מי שאכפת לו צריך לחזק ולהשמיע קול. אפעל יחד עם ההתיישבות בשומרון כדי שמפעלי טבע בירושלים, בירת ישראל, יישארו פתוחים ופעילים".