בנט מגבה את ראש הממשלה: העובדות לצדו

השר התייחס למתקפה של נתניהו על המשטרה וציין כי הנתונים בהם השתמש - נכונים. "אני לא חנה בבלי ולא עוסק בסגנון הדברים"

ערוץ 7 , ב' בטבת תשע"ח

יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט מתייחס הבוקר (רביעי) לנאומו של ראש הממשלה בו מתח ביקורת על התנהלות המשטרה והעניק גיבוי לדברי נתניהו.

"בודאי תפקיד רשויות החוק לחקור בצורה נורמטיבית ואנחנו מגבים אותן. עם זאת, בדמוקרטיה הויכוח ששורר הוא במרחבי הדיון הלגיטימי. צריך לומר שלאורך הרבה מאוד שנים לא עשו חיים קלים לראש הממשלה", אמר בנט בראיון ברשת ב'.

כשנשאל על סגנון הדברים ענה, "אני לא חנה בבלי ולא עוסק בסגנון. אני יכול לדבר על העובדות. יש 30 אלף תיקים שהמשטרה מעבירה לטיפול בפרקליטות בשנה. כ-12 אלף מתוכם היא ממליצה לסגור. ביחס לשאר מאלו שמועברים לפרקליטות - רק עשרים אחוז מגיעים לכדי כתבי אישום".

לדבריו, "צודק ראש הממשלה. צריך לומר שברוב המוחלט של התיקים המועברים מהמשטרה לפרקליטות, 80 אחוזים מהם נסגרים בסופו של דבר. אדם שנחשד, השם שלו בעיתונים חודשים ארוכים ובסוף התיק נסגר בקול דממה דקה. אף אחד לא זוכר שהתיק נסגר, אבל האדם הפך למצורע. כאן צודק ראש הממשלה. הוא רוצה לצלוח את המלצות המשטרה וטענתו היא שלא יהיה כתב אישום".

השר בנט התייחס גם להצעת חוק יסוד: החקיקה שהעלה לסדר היום יחד עם שרת המשפטים איילת שקד. "אנחנו עושים סדר באזור שהוא פרוץ לגמרי. כל גוף צריך לפעול על פי חוק. אין שום חוק שמסמיך את בית המשפט העליון לפסול חוקים. היכן כתוב בחוק שמותר לבג"ץ לפסול חוקים?", תהה השר.

"האם סביר שבג"ץ יטול סמכות שאין לו בחוק? אנחנו באים ואומרים שלא יכול להיות שתהיה פרצה כזו - שכל היבט בחיינו ממושפט", סיכם בנט.