עובר
עוברצילום: iStock

ממשל טראמפ הכחיש השבוע דיווח לפיו אנשי המרכז לשליטה ומניעה של מחלות (CDC) במשרד הבריאות תודרכו שלא להשתמש בשבע מילים, בהן "עוּבּר" ו"טרנסג'נדר".

ה"וושינגטון פוסט" טען שהעובדים קיבלו הנחיה שלא להשתמש במילים אלה בבקשות שהם מגישים לקראת שנת התקציב הבא. עוד "מילים אסורות", על פי הדיווח, הן "גיוון", "פגיע", "זכאות", "מבוסס-מדע", ו"מבוסס-מחקר".

ואולם, ד"ר ברנדה פיצג'רלד, המשמשת כמנהלת ה-CDC מזה כחצי שנה, הודיעה במייל פנימי ובציוץ כי "אין מילים אסורות ב-CDC". דובר מטעם משרד הבריאות אמר שהדיווח בוושינגטון פוסט "תיאר באופן שגוי את הדיונים לגבי תהליך ניסוח התקציב".

אתר Vox הסביר, מפיו של מקור שכיהן בעבר ב-CDC, שהדיונים ב-CDC ככל הנראה נסובו על הדרך הרצויה לנסח בקשות תקצוב, בכדי שלא יעוררו התנגדות אצל חברי קונגרס שמרניים. מדובר בתדרוך לגבי מילים "רגישות" אך לא באיסור על שימוש בהן, לפי האתר.

מנהל המזון והתרופות (FDA), אגף נוסף של משרד הבריאות בארה"ב, הודיע אף הוא כי אין אצלו מילים אסורות. "לא קיבלנו ולא יישמנו הנחיות כלשהן לגבי השפה שיש להשתמש בה ב-FDA בכדי לתאר את המדיניות שלנו או בעניינים תקציביים", מסר דובר.