תזרים חיובי
תזרים חיוביbizibox

ניהול תזרים נכון - עשו זאת בעצמכם
מה לעשות כדי שלעסק יהיה כסף נזיל?

עסקים רבים לא מצליחים בשל ניהול לקוי של תזרים מזומנים: ללא כסף נזיל - העסק לא יוכל להמשיך להתקיים. תזרים מזומנים חיובי (כלומר, סך המזומנים שנכנסים לעסק עולה על סך המזומנים שיוצאים מהעסק), הוא "החמצן" של הפעילות הפיננסית.

בתחילת הדרך, לעסקים יש הרבה מאוד הוצאות - שכירות, שיפוצים, פרסום ושיווק, וקשה יותר לשמור על תזרים יציב, אבל המטרה היא לתכנן את ההתנהלות העתידית, כך שתמיד יישאר לכם כסף פנוי לצרכים השוטפים ועוד "כרית בטחון" להוצאות לא צפויות.

אז כיצד תוכלו לנהל את תזרים המזומנים בדרך אפקטיבית ולצמצם את התלות בגורמים פיננסיים חיצוניים? צוות המומחים של ביזיבוקס - התוכנה המתקדמת לניהול פיננסי ותזרים מזומנים לעסק, הכין לכם 5 טיפים לניהול תזרים נכון.

מעקב אחר התנועות הכספיות לוודאות פיננסית

יציבת כספית מתחילה בוודאות. עליכם לנהל את הפעילות הפיננסית על בסיס כסף קיים. לא יודעים כמה כסף יש לכם או לאן הוא נעלם? כותבים צ'קים בלי לדעת האם יש להם כיסוי מתאים? אין תיאום בין יציאה וכניסה של כסף לחברה? אלו בדיוק הפעולות שעשויות לפגוע בתזרים המזומנים ולכן, חשוב לעקוב כל הזמן אחרי תנועת המזומנים ולבחון כמה כסף עומד לרשותכם ועל מה בעצם שילמתם במזומן, אשראי, צ'קים וכו'.

ניתן לעשות זאת על ידי כניסה לכל אחד מאתרי הבנקים, כרטיסי האשראי ומערכות הסליקה בכל בוקר ולעקוב אחרי המתרחש.

פתרון טכנולוגי יעיל יותר הינה מערכת ביזיבוקס לניהול תזרים מזומנים המבצעת ניטור אוטומטי שוטף של העסק תוך התממשקות עם כל החשבונות הרלוונטיים של העסק. המערכת המאובטחת גם שולחת מייל יומי שחוסך את הבדיקה היומית, כך שתמיד תוכלו להיות עם היד על הדופק בנוגע לכספים של העסק ולצפות מראש בעיות תזרים או שינויים בחשבונות השונים.

ניתוח וחיזוי תזרים לניהול כספי מבוסס

ברגע שמבצעים מעקב הדוק אחר התזרים, קל יותר לאבחן בעיות ולהתכונן להמשך. למשל, אם מסתמנת באופק מצוקת מזומנים, ניתן לבקש מהבנק פריסת תשלומים מחודשת, לתגמל ספקים שמשלמים במזומן, לפנות ללקוחות שיפרעו חובות בהקדם האפשרי, לחפש מקורות מימון מידיים (הלוואות) וכדומה.

נתחו את התזרים על מנת להבין מה קורה עם הכסף, איפה הבעיה (הספק, הלקוח, רכישות גדולות ללא התחשבות בתזרים) ומה תהיה הבעיה בעתיד (חוב שייכנס, בלאי של ציוד) ובצעו את הנדרש כדי להכניס כסף בהקדם לפני שהעסק ייקלע למצוקה.

תכנית פיננסית להשגת תוצאות

חשוב לדאוג למצב מזומנים מאוזן לטווח הארוך, כדי שלא תגלו שמאוחר מדי וכבר לא ניתן להציל את העסק. עליכם לנהל תוכנית פיננסית שלוקחת בחשבון את צפי התזרים, כי גם אם החברה רווחית אצל הרו"ח, תזרים שלילי יכול להביא להפסקת פעילות!. החליטו אילו הוצאות קריטיות לעסק ואילו ניתן לדחות להמשך על מנת שלא לפגוע בתזרים וכן להרחיב את הפעילות העסקית.

המטרה היא להכניס כספים לעסק בתדירות גבוהה יותר, לצמצם הוצאות בתקופות יובש ועוד. כשיש תוכנית פעולה, יש הוראות ביצוע וקל להבין לאן פניכם מועדות ולנהל את העסק בדרך חכמה יותר.

שמירת כסף זמין להוצאות בלתי צפויות

יש הרבה הפתעות בחיים ולא כולן טובות. ירידה במכירות, נטישת לקוח גדול - תוכנית חיסכון לתזרים היא בדיוק מה שאתם צריכים – שמרו כסף נזיל ל"ימים גשומים", כך שגם כשהלקוחות נעדרים או לא משלמים, הספקים דופקים בדלת והעובדים מחכים למשכורת, תוכלו לנהל את העסק על בסיס חשבון תזרים ששמרתם למצבי חירום. שמרו כסף בצד ושלפו בעת הצורך.

המנהל הפיננסי שלכם - תוכנה ואפליקציה לניהול תזרים

מערכת ניהול תזרים מזומנים של bizibox היא בדיוק מה שאתם צריכים כדי לנהל את התזרים בדרך אוטומטית, אפקטיבית וידידותית במיוחד.

המערכת המאובטחת בתקן SSL, תקן כמו של אתרי הבנקים, מרכזת במקום אחד נתוני בנקים, צ'קים, תשלומים, כרטיסי אשראי ומציגה לכם מצב חשבון בהווה ובעתיד, כולל התראות על חריגות בחשבון.

לא תוכלו לפספס הוצאות, כיוון שתקבלו מביזיבוקס מייל ריכוז יתרות יומי עם צפי עתידי שיישלח למייל שלכם מדי בוקר.
התוכנה תחסוך לכם זמן רב של עבודת בקרה והיא מגיעה גם כאפליקציה להורדה בחינם למכשירי אנדרואיד ולאפל, כך שאתם מעורבים בניהול התזרים מכל מקום ובכל עת. יש בעיה או שאלה? המומחים של ביזיבוקס זמינים לתמיכה וליווי בשימוש במערכת בהתאמה אישית לעסק שלכם.

ניהול חכם
ניהול חכםbizibox

בשורה התחתונה, אי אפשר לנהל עסק ללא מזומנים. כסף נזיל לא בא מעצמו וצריך לעבוד על ניהול תזרים מזומנים חיובי. מערכת ניהול תזרים חכמה תאפשר לכם לשלוט בתזרים ובפעילות הפיננסית ולקחת את העסק הכי רחוק שאפשר.ביזיבוקס מציעה 30 ימי ניסיון בחינם וללא צורך בהזנת כרטיס אשראי לחצו כאן