סטירה לכושר ההרתעה

סרטון המחבל שמכה חייל הוא תוצאה של מדיניות ההכלה המסוכנת והרעה של צה"ל, שתביא בסופו של דבר לגביית מחיר בנפש. דעה

איילת לאש , ג' בטבת תשע"ח

סטירה לכושר ההרתעה    -ערוץ 7
איילת לאש
צילום: יח"צ

מי שלא נתקל השבוע בסרטון המשפיל של בנות משפחת תמימי מכות נמרצות חייל וקצין בנבי סלאח, חסך לעצמו כדור הרגעה.

אי אפשר להישאר אדישים לנוכח החרפה, הביזיון וההשפלה הלאומית בסרטון שכזה. אין ספק שהאירוע הוא תוצר ישיר של מדיניות רעה וחולה שמחלחלת בצה"ל, המעדיפה הכלה ואיפוק על פני השבת מלחמה.

כדאי להיזכר בהקשר זה שעל פנצ'ור ג'יפ צה"לי ביצהר הגיבה הצמרת הביטחונית ביתר עוז: חיילי מג"ב פשטו על הישיבה והכריזו עליה שטח צבאי סגור למשך כשנה, בוצעו מעצרים נרחבים ואלימים ופוליטיקאים ואנשי תקשורת קראו לירות ירי חי במתנחלים. אבל כשחייל מקבל סטירת לחי, בעיטות ויריקות ממחבלת – הוא אינו מעז להגיב. את זה צה"ל יודע להכיל.

ההכלה הזאת רעה ומסוכנת מאוד. סיטואציה כזאת, שבה האויב מעז להתקרב לחיילים ומטווח אפס להכות בהם, היא מחדל משתי סיבות: סיכון חיילינו - באותה מידה יכולה הייתה המחבלת לשלוף סכין, ואיבוד כושר ההרתעה. לא ייתכן שכוח ההרתעה של ישראל יתפוגג בצורה בזויה כל כך. האויב הערבי רואה את הסרטונים הללו וצוחק. כשהם רואים את אוזלת היד של כוחות הביטחון מול הפורעים, הם מבינים היטב שצה"ל מסורס, וההשלכות הן חמורות: כוח התעוזה של האויב עובר ישירות אל האזרחים, כי אם אפשר לכסח חיילים - אז למה לא מתנחלים? כך הטרור חוגג באין מפריע, תודות לחוסר ההרתעה.

האויב הערבי חייב לדעת שמי שמעז להתקרב לחיילינו, ישלם מחיר גבוה מאוד. ממשלת ישראל צריכה להתעורר ולהעניש בחומרה את האויבים. את משפחת תמימי המורחבת היה צריך להעלות עוד אתמול לאוטובוסים, בנחישות ובנחישות, ולזרוק אותה אל מעבר לגבול.

המוסר הקלוקל הזה של "הומניות" והכלה, הוא אנטי יהודי והוא טמטום ורוע שפוגע בחיילי צה"ל ובכל אזרחי ישראל. על הכבוד הלאומי אין לנו זכות למחול, שכן השלכות האובדן שלו יעלו לנו במחיר גבוה בנפש.

חיילי צה"ל שלא מצליחים להתמודד עם מחבלת נאלחת בת 12, בוודאי ייכשלו בקרב. כדאי שבכירי צה"ל וממשלת ישראל יתעוררו ומהר, וינחו את חיילינו להגיב במלוא העוצמה באירועים שכאלה, ובכך להשיב את כבודנו וכבוד חיילינו האבוד, לפני שיהיה מאוחר מדי ואחוזי הגיוס לשירות קרבי יצנחו לאפס.

בברכת החלת המוסר היהודי הקדוש עלינו: "ורדפו מכם חמישה מאה ומאה מכם רבבה ירדופו ונפלו אויביכם לפניכם לחרב".