תפקיד נוסף. מאיר בן שבת
תפקיד נוסף. מאיר בן שבת צילום: חיים בוכריס

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט כי היועץ לביטחון לאומי וראש המל"ל - מאיר בן שבת, ישמש גם בתפקיד השליח לעניינים מדיניים של ראש הממשלה במקומו של עו"ד יצחק מולכו.

השניים יחלו בעוד כשבוע וחצי תקופת חפיפה בה יועבר התפקיד באופן מסודר לבן שבת.

מלשכת נתניהו נמסר כי "ראש הממשלה נתניהו רוחש תודה והערכה עמוקה לעו"ד מולכו על מילוי תפקידו תוך שילוב נדיר של כשרון, ניסיון וידע מקיף ועמוק של הסוגיות שעסק בהן".

ראש הממשלה נתניהו אמר כי "כאשר תיוודע מלוא פעילותו של יצחק מולכו, אזרחי ישראל יעריכו אותה עד מאוד".

לפני כחודשיים שלח מולכו מכתב לראש הממשלה בו כתב, "בהמשך לפניות קודמות שלי בעניין ולשיחתי איתך מלפני כמה שבועות, אני מתכבד לפנות אליך בבקשה כי תשחרר אותי מתפקידי כשליח ויועץ מיוחד של ראש הממשלה לעניינים מדיניים, אותו אני ממלא לפי בקשתך מזה כמה וכמה שנים בבחינת שירות לאומי בהתנדבות".

"אני רוצה לנצל את ההזדמנות על מנת להודות לך מקרב לב על כך שאפשרת לי לשרת את המדינה תחת הנהגתך הבוטחת ועל האמון הרב שנתת בי בעשותי כן", סיכם מולכו.

לחצו כאן לקריאת מכתבו של עו"ד מולכו לנתניהו

נתניהו ענה למולכו, "הפעם, שלא בנפש חפצה ולנוכח עמדתך הנחושה, החלטתי להיעתר לבקשתך. באותה עת שמחתי שהסכמת לדחות את מועד פרישתך עד לסוף חודש פברואר 2018 וכדי שאוכל למצוא לך מחליף הראוי לתפקיד חיוני זה".

"איני צריך למנות את המשימות המדיניות הרגישות והחשובות שביצעת. עשית זאת תוך שילוב נדיר של כשרון, ניסיון וידע מקיף ועמוק של הסוגיות. טרם הגיעה העת לחשוף את כל פעולתך, אך בטוחני שכשרגע זה יגיע אזרחי ישראל יעריכו עד מאוד את תרומתך. אין פלא שאני ושרי הממשלה שמכירים את פועלך רוחשים לך הערכה עמוקה", כתב נתניהו למולכו.

הוא הוסיף, "מנהיגים רבים דיברו בפני בשבחך, וציינו שתמיד יכולים היו לשוחח עמך בחופשיות, כי מעולם לא חיפשת לעצמך פרסום כלשהו על תרומתך ועשייתך הגדולה. כמו אביך לפניך, עשית עבור המדינה- כשרות לאומי ובהתנדבות. כך זכית לכבוד ולהערכה לא רק של מוקיריך אלא גם של יריביך, וזה אינו דבר רגיל בימינו. בהכירי אותך אני משוכנע שתמשיך להעמיד את כישוריך וניסיונך לרשות המדינה בכל משימה אליה תיקרא", חתם נתניהו את מכתבו.