'זכותן של אמהות טריות ללמוד באקדמיה'

ד"ר יעל יצחקי מבינה את המכללות הדתיות שאוסרות על הכנסת תינוקות לכיתות, אך אומרת שיש פתרונות שיאפשרו להורים ללמוד באקדמיה

תגיות: יומן ערוץ 7
בני טוקר , ז' בטבת תשע"ח

אילוסטרציה
אילוסטרציה
Istock

ד"ר יעל יצחקי, מנכ"לית נטע - "המרכז לפיתוח קריירה" טוענת שבתוך הכיתה עצמה תינוק מהווה הסחת דעת וצריך לשמור על היכולת של הסטודנטים ללמוד, לא פחות מאשר על הזכות של האם הטרייה להיכנס לכיתה.

"זה מוצדק שתינוקות לא ייכנסו לחדרי לימוד, אבל אוניברסיטאות צריכות לעזור לאימהות וגם לאבות – מכיוון שזה יכול להיות גם אב שרוצה להיות שותף לטיפול בתינוק – ולאפשר להם ללמוד באקדמיה.

העזרה יכולה להתבטא בכמה אופנים, למשל הקצאת חדר שבו יוכלו להמתין מטפלות או מטפלים בתינוק כל עוד ההורים נמצאים בשיעור או מתן אישור כניסה לרכב לתוך הקמפוס לאנשים המגיעים עם תינוק."

לשאלה האם המוסד הלימודי צריך לשאת בעלות המטפלים, ד"ר יצחקי טוענת שכל אם יכולה להביא את המטפל או המטפלת שלה או שסטודנטים שהם הורים ומעוניינים בכך, יכולים לשכור יחד גורם שיטפל בילדים.

"אם אנחנו מדברים על גן ילדים, הרי שזו פונקציה שכבר קיימת במקומות עבודה רבים. אוניברסיטה היא גם מקום עבודה. כמו שמאפשרים למרצים ולמרצות להביא את הילדים שלהם לגן של האוניברסיטה, כך גם ניתן לאפשר לסטודנטים ולסטודנטיות להכניס את ילדיהם לאותו מקום."