עסקת שליט
עסקת שליטצילום: פלאש 90

ד"ר חגי בן ארצי, מרצה באוניברסיטת בר אילן וגיסו של ראש הממשלה נתניהו, קורא לעשות "חשבון נפש לאומי" מדוע החורף הנוכחי שחון וכמעט לא יורדים גשמים.

לקראת תפילת הרבים למען הגשם שתיערך ביום חמישי בכותל המערבי אומר בן ארצי לערוץ 7, "תפילה על עצירת גשמים היא דבר ראוי ובפרט כשאנחנו נמצאים אחרי חמש שנות בצורת כפי שלא היו כאן מאה שנה, אבל בתנ"ך לימדו אותנו שתפילה לבדה עוזרת רק אם מצרפים לה תשובה אמיתית.

"במלכים א' מופיעה תפילה של שלמה על הבצורת ושם שלמה קורא לצד התפילה לשוב בתשובה מהחטא שגרם לבצורה הקשה", מזכיר ד"ר בן ארצי.

לדבריו שנות הבצורת החלו מיד לאחר עסקת שליט, "היום כשמתפללים על הבצורת אנחנו צריכים לעשות חשבון נפש לאומי וכשאני עושה חשבון פשוט אחרי חמש שנות בצורת אני שואל את עצמי מה קרה לפני חמש שש שנים שגרם כנראה לכעס גדול בשמיים, ואני מגלה שלפני שש שנים נעשתה נבלה גדולה וחטא קולקטיבי של כל עם ישראל - שחרור המחבלים בעסקת שליט''.

ד"ר בן ארצי מזכיר כי מאות רוצחים שידיהם מגואלות בדם של מאות יהודים, שוחררו מהכלא הישראלי. "לצערנו רובם חזרו לרצוח עוד יהודים ובראש המשוחררים עמד מי שהיום הוא ראש החמאס בעזה. זה היה מעשה נורא שהוא גם חטא קולקטיבי ולא רק ראש הממשלה חתם על העסקה הזאת אלא רוב עם ישראל תמך בעסקה האומללה והנוראה הזאת.

''היה לחץ ציבורי גדול וראש הממשלה נכנע ללחץ והיו גם לא מעט רבנים שתמכו מתוך עיוורון מוחלט בעסקה הנוראית", אומר בן ארצי.

הוא קורא לראש הממשלה ולאלה שתמכו בעסקת שליט, להודות בטעותם. "כל התפילות על הגשם לא יעזרו אם עם ישראל לא יעשה תשובה על החטא הקולקטיבי שכולם שותפים לו, הציבור תמך בתועבה הזאת שמילאה את הארץ במאות מחבלים.

''אני קורא לגיסי ראש הממשלה - קודם כל אתה צריך לעשות תשובה ולומר 'טעיתי, חטאתי והרביתי שפיכות דמים ואני מבקש על כך מחילה ומתחייב שלעולם כל עוד אני ראש ממשלה לא יהיה יותר שחרור מחבלים רוצחים'.

''גם כל עם ישראל צריך לעשות תשובה, המנהיגים ראשי הצבא ורבנים שתמכו. אני קורא גם לרבנים ששתקו, לכל מי שלא דיבר ולא מחה, שיעשה תשובה על הפשע הגדול הזה שהירבה שפיכות דמים של יהודים", מוסיף ד"ר בן ארצי.