"הפלסטינים לא רוצים בפתרון הסכסוך"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה לתגובת הפלסטינים להצהרת נשיא ארה"ב טראמפ ולהחלטתו לפרוש מארגון אונסק"ו.

"אני הנחיתי את משרד החוץ בסוף השבוע לפרוש מאונסק"ו", אמר ראש הממשלה, "אני חושב שהדבר הזה מתבקש, בכלל, לאור היחס המוטה, החד צדדי והאבסורדי של הארגון הזה כלפינו, וגם על רקע העמידה האיתנה של ארה"ב באו"ם, שאנחנו מברכים עליה".

"במקביל, התבשרנו שממשלת דנמרק החליטה להקשיח את הקריטריונים לפיהם היא נותנת תמיכות לעמותות פלסטיניות. נפגשתי בזמנו עם ראש ממשלת דנמרק, שוחחתי איתו גם בטלפון, אחר כך גם עם שר החוץ של דנמרק, ואחר כך עם שרי החוץ של אירופה במפגש בבריסל, שבהם היה גם נוכח נציג דנמרק, ודרשתי מכולם להפסיק את התמיכה בארגונים שתומכים בטרור ומקדמים חרמות נגד ישראל. דנמרק החליטה על הצעד הזה, היא לא הראשונה והיא לא האחרונה. אנחנו נמשיך בקו הזה, הוסיף.

נתניהו התייחס בנוסף לפתרון הסכסוך עם הפלסטינים "אבו מאזן הכריז שהוא פורש מהתהליך למעשה ולא מעניין אותו בכלל איזה הצעה ארה"ב תביא. אני חושב שפעם נוספת מתגלה דבר פשוט ובהיר: מי שאינו רוצה בפתרון הסכסוך זה הפלסטינים. נאמר על ידי ארה"ב גם דבר נוסף שהוא חשוב מאוד – שורש הסכסוך בכללו במזרח התיכון לא טמון בישראל, אלא באיראן ובאסלאם הקיצוני והטרור שהוא מפיח. כל אלה הם דברים אמיתיים שנחשפים לעיני כל. מי שעיניו בראשו ויושר בליבו לא יכול להתכחש אליהם".

ראש הממשלה הוסיף כי "הממשלה תאשר היום התחלה של מימוש ההסכם עם הנכים. אנחנו מביאים הצעה, אני, שר האוצר ושר הרווחה, שלפיה הפעימה הראשונה בסכום של מיליארד וארבע מאות חמישים מיליון שקל תוספת לקצבאות הנכים. זאת בשורה גדולה מאוד, יהיה לה המשך גם בהחלטת התקציב שאנחנו נביא לממשלה ב-11 בינואר. אני חושב שזאת התקדמות גדולה מאוד וזה בעצם שינוי שלא היה קיים כאן במשך עשרות שנים, התחשבות אמיתית באוכלוסייה נזקקת שאין ראויה ממנה לעזרה הזאת".