ניר ברקת:
האתגר שלנו - להשאיר את טבע בירושלים

ראש עיריית ירושלים ברקת בפגישה עם ראשי וועד עובדי טבע: "האתגר שלנו הוא להשאיר את טבע בירושלים במתכונת הנוכחית או במתכונת אחרת".

ערוץ 7 , ו' בטבת תשע"ח

האתגר שלנו - להשאיר את טבע בירושלים-ערוץ 7
הפגישה עם ראש העיר
צילום: אלון כהן

ראש עיריית ירושלים ניר נפגש הבוקר (א') עם ועד עובדי חברת טבע טבליות השוכן בירושלים.

בפגישה, שנערכה במשרדי ההסתדרות הלאומית המלווה את העובדים במאבקם, נבחנו חלופות להצלת המפעל בירושלים והשארתו על כנו.

יו"ר ההסתדרות הלאומית יואב שמחי אמר בפתח הפגישה "ראש עיריית ירושלים נעתר להיות חלק מאיתנו ויש לנו הזדמנות לעשות שינוי. טבע טבליות בירושלים אינו עוד מפעל של 600 עובדים. טבע זה ירושלים ואנחנו מוכנים להשקיע כל דבר כדי שהמפעל לא יזוז משם.

''טבע התחילה מירושלים. זה מפעל שלישי בגודלו בחדשנות שלו בעולם. מישהו למעלה הפך את הנתונים והראה שהמפעל לא רווחי", טען שמחי.

שמחי הדגיש ''אני לא רוצה להגיע לצעדי מחאה נגד הנהלת המפעל. מי ששם את טבע על המפה אלה הרופאים במדינת ישראל. אנחנו בודקים הליך התייעלות עם חברת מקנזי. אם נרתום את כולם לקמפיין הבינלאומי שאנחנו מקדמים רק ככה נציל את הסמל הירושלמי''.

יו"ר ועד העובדים בחברת טבע טבליות בירושלים, איציק בן סימון, סיפר "אצלנו במפעל גייסנו עובדי יצור עד לפני 3 שבועות. אנחנו רווחיים. המסר הוא שלא פוגעים בפרנסה של העובדים בירושלים. זו רולטה פוליטית. המטרה שלנו היא להשאיר את המפעל שהוא רווחי. מפעל טבע בירושלים בריא והמטרה שלנו להשאיר את העובדים. השכר הממוצע במפעל הוא 6,300 ש"ח. העלות שלנו היא זולה. הכאב הגדול הוא שאין לאנשים השכלה גבוהה וזה יכול להחריב את המפעל".

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת אמר בפגישה "האתגר שלנו להשאיר את טבע בירושלים במתכונת הנוכחית או במתכונת אחרת, יחד עם זאת כראש העיר תפקידי גם לבחון חלופות לעת הצורך, במטרה לדאוג לעובדים כולם ולפרנסתם".