בלונדון החרדית: "היטלר היה אדם גדול"

תקרית בין נהגים בלונדון הפכה לאירוע אנטישמי. נהג חרדי צילם נהג אחר שאמר לו: "העולם לא שייך לכם. פה זה לא ישראל".

גיא כהן , ו' בטבת תשע"חתקרית בין נהגים בלונדון ביום שישי הפכה לאירוע אנטישמי. התקרית אירעה ברובע סטמפורד היל, בו מתגוררים יהודים חרדים רבים, ותועדה על ידי הנהג היהודי שהיה מעורב בה.

בסרטון תועד הנהג השני, שנראה ונשמע כמי שמוצאו מהאיים הקריביים, אומר ליהודי: "היטלר היה אדם גדול, הוא ידע מה הוא עושה. אתם חושבים שהעולם שייך לכם? הוא לא שייך לכם... פה זה סמטפורד היל, זה לא ישראל".

הסרטון הועלה במוצאי שבת לחשבון היוטיוב של vymisrael, שכתב כך: "ביום שישי האחרון, הנהג שנראה בוואן האדום צעק לעברי, בזמן שחלף על פני – 'היטלר היה אדם גדול, הוא ידע מה הוא עושה', וגם 'פה זה סטמפורד היל, זה לא ישראל'".

לדבריו, הסרטון צולם "לאחר ויכוח בכביש, כאשר הנהג בסך הכל היה צריך לנסוע קצת ברברס ולתת לי לעבור, לאחר שכבר הייתי תקוע כשתי דקות, ועשיתי רברס הלוך ושוב בכדי לתת למכוניות לעבור".

"החלטתי שאיני מתכוון לוותר לנהג החצוף הזה", הסביר הצלם. ואולם, "אחרי כמה דקות התחיל להיות מאוחר עבורי, והעומס וההמולה על הכביש הלכו וגדלו, והחלטתי לוותר ולנסוע לאחור. כאשר חלף על פני, זה מה שאמר, ולא היתה לו שום בעיה לחזור עבורי על הדברים, בשביל הווידיאו שצילמתי".

הסרטון הועלה גם לחשבון הטוויטר של ארגון "השומרים" המקומי.