דבורה גונן בישיבת סיעת ישראל ביתנוחזקי ברוך

נציגי פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות התארחו היום (שני) בישיבת סיעת ישראל ביתנו.

ישיבת הסיעה עסקה בקידום הצעת חוק עונש מוות למחבלים אותה הסיעה מקדמת יחד עם חברי פורום "בוחרים בחיים".

פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות הוקם לפני כשנתיים וחברות בו יותר מ-100 משפחות שכולות, בעיקר מגל הטרור האחרון.

בקרב משפחות הפורום ניתן למצוא גם משפחות שכולות שאינן יהודיות, כמו משפחתו של יוסף עותמאן שאיבדה את בנה בפיגוע בהר אדר.

מטרת פורום המשפחות הוא לקדם את "חבילות ההרתעה" נגד המחבלים שימנעו את הפיגוע הבא. המשפחות דורשות לקדם את החלת עונש מוות למחבלים שסוכם כי יקודם בין ראש הממשלה לשר הביטחון וכן את הפסקת תנאי המחייה הטובים של המחבלים בבתי הכלא.

דבורה גונן, מראשי פורום 'בוחרים בחיים' של המשפחות השכולות שבנה נרצח בפיגוע אמרה בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו, "דני ז"ל נרצח מסיבה אחת ויחידה, בגלל היותו יהודי. ילד למופת,מטובי בניה של הארץ הזו. הוא אהב את הארץ והיה מחובר אליה בכל נימי נפשו. איש של אמת,יושרה ובעיקר איש של בחירות שכל אחת מהן מטרתה להיטיב עם החברה והחיים".

"בשם פורום משפחות שכולות 'בוחרים בחיים' אנו רוצים להודות לך שר הביטחון שהזמנת אותנו. אני בטוחה שזה לא צעד פשוט להתחייב בפני המשפחות השכולות, בפני תנועת 'אם תרצו' ובפני עם ישראל כולו לקדם באופן סופי את התיקון לחוק גזר דין מוות למחבלים", הוסיפה גונן.

"אני רוצה לומר ולהדגיש שאף אחד לא רוצה לקדם גזר דין מוות למחבלים כדי להעניש משהו, אלא כדי ליצור הרתעה אמתית. כזו שאכן תשכנע את הרוצח הבא לוותר על פעולת הטרור והמוות. המטרה היא להציל חיים. את דני שלי זה כבר לא יחזיר. למנוע את הרצח הבא זה כל מה שאנחנו מבקשים", אמרה.

לדבריה הדרך היחידה למנוע את הרצח הבא היא לחוקק חוק שישית עונש מוות על מחבלים. "לא יכול להיות שמחבל נכנס לביתה של משפחה תמימה ורוצח בסכין אב, בן ובת, פוצע קשה את אם המשפחה, ומועבר לבית המלון של המחבלים בבית הכלא הישראלי. גישה זו סוללת את הדרך לרצח הבא כי היא לא מרתיעה כלל וכלל ויש אומרים אפילו מעודדת. אסור לנו לחכות לרצח הבא, אלא לעשות את הכול כדי למנוע אותו. זו המשמעות של גזר דין מוות למחבלים ולכן אני מקווה ומצפה שגם לפני החקיקה הזו, יבקש שר הביטחון להשית את העונש במתכונתו הנוכחית במשפט המתנהל כנגד המחבל הרוצח השפל ששחט את משפחת סולומון בביתה בליל שבת".

השר ליברמן ציין כי "הגיע הזמן שחוק עונש מוות למחבלים יגיע להצבעה. והוא יגיע להצבעה בסופו של דבר ביום רביעי הקרוב ואנחנו מתכוונים להעביר אותו בקריאה טרומית כבר ביום רביעי הקרוב".

"אני שמעתי את דעתם של ראש השב"כ הנוכחי וגם קודמיו ואני מאוד מעריך את כל ראשי מערכת הביטחון, אבל אני חוזר ואומר- כל מחבל נוסף שנכנס חי לכלא הישראלי יוצר תמריץ לכל המחבלים האחרים לחטוף את אזרחי ישראל, לחטוף חיילים ולהיכנס למו"מ, למיקוח, על שחרור המחבלים הנמצאים בכלא", הוסיף שר הביטחון.

"כל מי שאומר שזה לא מקובל, לא בעולם הנאור, אני רוצה להזכיר שרק לפני שנתיים דומני, בוסטון, אולי בירת העולם האקדמית, בירת המדע של העולם, גם שם בית המשפט גזר עונש מוות על מחבל שהשתתף בפיגוע, שהיה אחד ממארגני הפיגוע במרתון בוסטון. מדובר בבוסטון, במסצ'וסטס, המדינה הכי נאורה, הכי ליבראלית בארה"ב, מי שלא מכיר את הסטטיסטיקה, בארה"ב גוזרים בממוצע בשנים האחרונות מעל 30 מקרים של גזר דין מוות וב-20 מקרים יש גם הוצאות להורג בפועל. אז בהתמודדות היומיומית שלנו עם טרור אין שום סיבה שאנחנו לא נלך בדרך של הדמוקרטיה הגדולה והחזקה בעולם", סיכם ליברמן.

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג שתנועתו מלווה את פורום 'בוחרים בחיים' הוסיף כי "מדינת ישראל נמצאת תחת מתקפת טרור קבועה ורק יכולותיהם המופלאות של כוחות הביטחון מנעו בשנה האחרונה מאות ניסיונות של פיגועים קשים".

"עובדה זו מוכיחה כי תעשיית הטרור עדין בתאוצה והדרך היחידה לבלום אותה, היא על ידי יצירת חבילת הרתעה אמיתית. אבן הראשה שלה היא עונש מוות למחבלים. כאשר חבילה זו תכלול גירוש משפחות המחבלים לעזה, הריסת בתיהם ושלילת זכויות מחבלים בבתי הכלא, ישנו סיכוי אמיתי לעצור את תעשיית הרצח. לא מדובר בנקמה ולא בצדק, מדובר בצעד שמטרתו לשכנע את המחבל הפוטנציאלי לוותר על מתקפת הטרור", הוסיף פלג.