בני הנוער במהלך סדנת השטח
בני הנוער במהלך סדנת השטחצילום: כפר הנוער הודיות

כשברקע הפרסומים בתקשורת המצביעים על ירידה במוטיבציה לשירות קרבי בצה"ל, סיימו השבוע למעלה מ-3,000 צעירים וצעירות את סדנת השטח של עמותת "אחריי".

במסגרת ימי הסדנא נערכים ניווטים, מסעות ליליים, לינת שטח, יריד חיילות, סדנאות ועוד.

בין משתתפי הסדנא 20 תלמידים ותלמידות כיתות יא'-יב' בכפר הנוער הדתי "הודיות" בגליל התחתון, אשר החלו את קורס ההכנה לפני כחודש, ומשתתפים בסדנא כחלק מפרויקט שמוביל המינהל לחינוך התיישבותי לשילוב פעילות "אחריי" בכפרי הנוער.

השנה, זכו תלמידי הודיות בתעודה על כך שהגיעו למקום הראשון בסדנת השטח מבין כל בתי הספר שנטלו בה חלק. "שמחנו לקבל את הפרס. יש לי חברים שאומרים 'למה לי לשרת בקרבי וכל מיני דברים דומים'. מבחינתי ברור שכל מי שיכול, צריך ומחוייב ללכת לקרבי. אני רוצה להיות בגולני או בגבעתי", אמר תלמיד כיתה י"א שהשתתף בסדנה.

מנהל כפר הודיות, אלי שטיין סיפר כי "אחד מהערכים העיקריים שעליהם מחנך הכפר את חניכיו הוא שירות משמעותי בצה"ל".

"קבוצת החניכים ויתרה על חופשת החנוכה והצטרפה לפעילות אחריי, במסגרת פעילות הכנה לקראת הגיוס כשלכולם אור בעיניים. לשמחתנו יש לנו קרוב ל-100% גיוס גם בקרב תלמידים יוצאי חבר העמים וגם בקרב יוצאי העדה האתיופית - נתונים הגבוהים משמעותית מממוצע הגיוס הארצי בקרב קבוצות אלה. בזמן שאנו שומעים בתקשורת על ירידה במוטיבציה לשירות קרבי, אנחנו מחליטים לפעול ולעודד את תלמידנו לשירות משמעותי בצה"ל", סיכם שטיין.