בני משפחת סלומון בבית המשפט
בני משפחת סלומון בבית המשפטצילום: חזקי ברוך

אורית מרכוס, בתו של יוסף סלומון הי"ד ואחותם של אלעד וחיה הי"ד שנרצחו בפיגוע בנווה צוף בחודש יולי האחרון, התייצבה הבוקר (רביעי) בבית המשפט הצבאי בעופר, לפתיחת דיוני הטיעונים לעונש שיוטל על המחבל הערבי.

התביעה הצבאית דרשה להטיל על המחבל שלושה מאסרי עולם מצטברים, ומאסר עולם נוסף על הניסיון לרצוח את שאר בני משפחת סלומון.

''אנחנו באים היום לדבר על הנרצחים", אמרה מרכוס לערוץ 7, ''זה רגע מאוד קשה אבל חשוב לנו לבוא ולספר את הסיפור שלנו. אנחנו ממשיכים לחיות ולשרוד''.

המשפחה מבקשת להטיל עונש מוות על המחבל הרוצח, אך מרכוס סיפרה כי התביעה הצבאית לא תבקש מבית המשפט לגזור עונש שכזה.

''אנחנו דורשים עונש מוות ואם לא עונש מוות אז את הענישה המירבית - מאסר עולם על כל נרצח וניסיון לרצח של שבעה אנשים נוספים. עמדת התביעה הצבאית היא לא לדרוש עונש מוות כי יש לזה השלכות. מבחינתנו זה לא משנה. אנחנו רוצים שהוא ימות ולא יראה אור יום", הדגישה מרכוס.במחי יד נכנס הרוצח ימח שמו ודקר את אבי ואת אמי. שמעתי בחדשות שמשפחתי נרצחה. הכאב עצום ובלתי נתפס ונפער חור גדול בחיינו.

עם תחילת הדיון, מרכוס הציגה בפני השופטים את תמונותיהם של שלושת בני משפחתה שנרצחו בפיגוע האכזרי.

''אבא שלי היה ראש משפחה, אדם מלא בשמחת חיים ואהוב על כולם. היה אדם טוב", תיארה מרכוס. ''אמא שלי שרדה את הרצח ונפצעה פצעים קשים, חיה אחותי הגדולה, ממנה שאבתי את האהבה והשמחה. אלעד אחי הקטן הקים משפחה לתפארת ותרם לי מח עצם והציל את חיי.

"במחי יד נכנס הרוצח ימח שמו ודקר את אבי ואת אמי. שמעתי בחדשות שמשפחתי נרצחה. הכאב עצום ובלתי נתפס ונפער חור גדול בחיינו. אמא נשארה אלמנה ונשארו חמישה יתומים של אחי, ואנחנו נשארנו יתומים. עוצמת הכאב גדולה, אין שמחה במשפחה.

"בשם המרצחים ובשם אלו ששרדו אנחנו מבקשים לתת עונש מירבי לרוצח ימח שמו וזכרו ושלא ישתחרר בשום עסקה'', הדגישה מרכוס בפני השופטים.

בהמשך הדיון, התביעה הצבאית דרשה להטיל על המחבל שלושה מאסרי עולם מצטברים, ומאסר עולם נוסף על הניסיון לרצוח את שאר בני משפחת סלומון. ''הנאשם ניסה לרצוח כמה שיותר בני אדם ואף היה גאה על כך''.

''ברור שאין סכום של כסף שיכול לרפא ובכל זאת אנו דורשים לפסוק פיצוי כספי", הוסיפו נציגי התביעה הצבאית. ''יהי זכרם של הנרצחים ברוך''.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, קרא הבוקר לבית הדין הצבאי להטיל עונש מוות על המחבל שרצח שלושה מבני משפחת סלומון. "‏היום יוכרע דינו של המחבל שרצח בדם קר את שלושת בני משפחת סלומון בישוב חלמיש. גזר דין מוות הוא העונש היחיד ההולם מעשה שפלות שכזה", כתב השר בחשבון הטוויטר שלו.

הוא קרא לשופטים להפגין אומץ, כלשונו, ''ולהטיל על המחבל גזר דין מוות. דם יהודי איננו הפקר! אין מקום למחבלים, גם לא בבתי הסוהר", הדגיש ליברמן.