המיעוט היהודי

לאחר שתביעת "התנועה הרפורמית" ומרכז מוסאוא הערבי התקבלה על ידי בית המשפט וקבעה למעשה כי ''לוח עבודה עברית'' שמופץ מפלה אוכלוסיות ומיעוטים, החליטו יוזמי הלוח לצאת לקמפיין גיוס המונים למימון הוצאות המשפט, וכן לצאת במסע הסברה לחיזוק ערך העבודה העברית בישראל.

"זו חגיגה של צביעות", אומר אורי קירשנבום מתנועת דרך חיים שמובילה את קמפיין גיוס ההמונים של לוח עבודה עברית, "הרי הם טוענים נגדנו על אפליה, אבל אם היום הייתי רוצה להצטרף למרכז מוסאוא הערבי, או לעמוד בראש התנועה הרפורמית, הם לא היו מאפשרים לזה לקרות".

מעבר לניהול קמפיין גיוס ההמונים, תנועת דרך חיים היא זו שייצגה במשפט את לוח עבודה עברית ומובילה את המאבק המשפטי והציבורי למען העבודה העברית.

בלוח עבודה עברית מדגישים כי רצונם הוא להעלות על סדר היום את הנושא של עבודה עברית והחשיבות שלה. "עם ישראל דגל תמיד בעבודה עברית ופתאום זה הפך להיות דבר מגונה", אומרים אנשי תנועת דרך חיים.

אנשי התנועה מסבירים מדוע החליטו לצאת בקמפיין גיוס המונים באמצעות אתר giveback: "החלטנו שאנחנו חייבים לגייס אלינו את עם ישראל כדי שיוכיח שהערך הלאומי של עבודה עברית לא נעלם, במיוחד לאחר שבית המשפט תפס צד מאד ברור בדיון הזה".

"מה שיותר מקומם זה שאם היום יוקם לוח עבודה ערבית ונעתור נגדו לבית המשפט אנחנו נפסיד, מאחר ומדובר באפליה מתקנת שמקובלת על ידי מערכת המשפט", קובל אורי קירשנבום, "לכן החלטנו לבנות מעטפת משפטית חזקה שתמומן על ידי עם ישראל, אלה שנמאס להם שמכתיבים להם איך לחיות ואת מי להזמין לעבוד אצלם, כשעד היום הצלחנו לגייס סכום רציני ומשמעותי מתוך אמונה שעד סוף הקמפיין נצליח לגייס את כל הסכום".

אנשי תנועת דרך חיים מבהירים כי "מטרת גיוס זה היא לפעול בצורה חוקית לטובת ערעור על פסיקת בית הדין והסברה לטובת שינוי החוק".