נתניהו וליברמן משחקים בנו

בבית המשפט הצבאי בעופר החל הבוקר (רביעי) שלב הטיעונים לעונש, במשפטו של המחבל הערבי שביצע את הטבח בנווה צוף ורצח שלושה מבני משפחת סלומון: יוסף, אלעד וחיה הי"ד.

התביעה הצבאית דרשה להטיל על המחבל שלושה מאסרי עולם מצטברים, ומאסר עולם נוסף על הניסיון לרצוח את שאר בני משפחת סלומון שהיו בבית בליל הפיגוע.

לאחר הדיון, בני משפחת סלומון מחו על כך שהפרקליטות הצבאית לא דרשה להטיל עונש מוות על המחבל שרצח את בני המשפחה בפיגוע בנווה צוף, והפנו אצבע מאשימה כלפי ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אביגדור ליברמן.

"אנחנו מבינים שמשחקים בנו, שמדברים אבל לא עושים באמת את מה שצריך", אמרו בני המשפחה, "ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אביגדור ליברמן אמרו לנו במהלך השבעה שיעבדו על זה ושאפשר לקדם את זה".

''יש לנו בקשה לגזר דין מוות. הדבר נתון בידיו של שר הביטחון ליברמן. מה שבאמת הוא צריך לעשות זה להרים טלפון לפרקליט הצבאי הראשי, לעצור את המשפט ולבקש ממנו בצורה ברורה גזר דין מוות. זה בידיו".

בני המשפחה הדגישו, ''ביקשנו את זה מההתחלה מהפרקליטות שאמרה שהיא לא ממליצה ואנחנו עדיין מבקשים".

בני משפחת סלומון בדיון

בני משפחת סלומון תיארו את הדיון שאירע הבוקר, במהלכו סיפרו על הנרצחים והציגו את תמונותיהם בפני השופטים. ''התחושה קשה מאוד, קשה מנשוא, לא ניתנת לתיאור. זה היה מעמד מאוד קשה, בכינו הרבה, אמרנו את שלנו, סיפרנו על הילדים שלנו ועל המשפחה השמחה המאושרת שהיתה לנו עד שהמחבל לקח לנו את זה.

''אנחנו נמשיך כי החיים יותר חזקים מהכל. אנחנו תומכים באמא, במיכל ובילדים ומאוד חשוב לנו להישאר משפחה מלוכדת", הבהירו.

אורית מרכוס, בתו של יוסף סלומון הי"ד ואחותם של אלעד וחיה הי"ד, אמרה לשופטים ''אבא שלי היה ראש משפחה, אדם מלא בשמחת חיים ואהוב על כולם. היה אדם טוב", תיארה מרכוס. ''אמא שלי שרדה את הרצח ונפצעה פצעים קשים, חיה אחותי הגדולה, ממנה שאבתי את האהבה והשמחה. אלעד אחי הקטן הקים משפחה לתפארת ותרם לי מח עצם והציל את חיי.

"במחי יד נכנס הרוצח ימח שמו ודקר את אבי ואת אמי. שמעתי בחדשות שמשפחתי נרצחה. הכאב עצום ובלתי נתפס ונפער חור גדול בחיינו. אמא נשארה אלמנה ונשארו חמישה יתומים של אחי, ואנחנו נשארנו יתומים. עוצמת הכאב גדולה, אין שמחה במשפחה.

"בשם הנרצחים ובשם אלו ששרדו אנחנו מבקשים לתת עונש מירבי לרוצח ימח שמו וזכרו ושלא ישתחרר בשום עסקה'', הדגישה מרכוס בפני השופטים.

כאמור, בהמשך הדיון דרשה התביעה הצבאית להטיל על המחבל שלושה מאסרי עולם מצטברים, ומאסר עולם נוסף על הניסיון לרצוח את שאר בני משפחת סלומון. ''הנאשם ניסה לרצוח כמה שיותר בני אדם ואף היה גאה על כך'', ציינו נציגי התביעה.

''ברור שאין סכום של כסף שיכול לרפא ובכל זאת אנו דורשים לפסוק פיצוי כספי", הוסיפו נציגי התביעה הצבאית. ''יהי זכרם של הנרצחים ברוך''.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, מסר בתגובה "ישראל היא מדינה מתוקנת. כפי ששרת המשפטים אינה יכולה להנחות את הפרקליטות ושופטי העליון מה לפסוק, כך אני כשר הביטחון איני רשאי להנחות השופטים והתובעים הצבאיים. כיו״ר ישראל ביתנו וכאזרח המדינה אני קורא לשופטים להטיל על המחבל בן העוולה עונש מוות!".