בית"ר ירושלים למען נפגעי הטרור

במשחק הבית הקרוב מול מכבי פתח תקווה תארח בית"ר את עמותת 'משפחה אחת': "מודים על הזכות שניתנה לנו לעזור ולתרום לחברה בישראל"

נרי וייס - ערוץ 7 , ט' בטבת תשע"ח

בית"ר ירושלים למען נפגעי הטרור-ערוץ 7
אורית מרק עם בניון ושחקני הקבוצה
צילום: האתר הרשמי של בית"ר ירושלים

במוצאי השבת הקרובה, יעלו אל כר הדשא שבאצטדיון טדי שבבירה 22 פעילי עמותת "משפחה אחת", לטקס הוקרה יוצא דופן של מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים.

הקבוצה הירושלמית שחרתה על דגלה תרומה למען הקהילה, מקיימת עוד מתחילת העונה טקסי הוקרה, בכל משחקי הבית שלה, לעמותות שונות הפועלות בישראל.

במוצאי השבת הקרוב, במשחק מול מכבי פתח תקווה שיתקיים במסגרת המחזור ה-16 בליגת העל שבכדורגל, תקיים בית"ר טקס הוקרה לעמותת "משפחה אחת", טקס שהגיע בדרך לא שגרתית.

הכל התחיל מפניה אישית של אורית מרק, ביתו של הרב מיכאל (מיכי) מרק הי"ד, אל שחקן הקבוצה הירושלמית יוסי בניון. אורית פנתה אל בניון באופן אישי.

בפנייתה אל בניון סיפרה אורית את סיפורה, "קוראים לי אורית מרק, בת 18 ואני גרה בעתניאל, אנחנו עשרה אחים במשפחה", כתבה לשחקן. "לפני שנה וחצי, יום שישי בצהריים, אבא אמא ושני אחים שלי נסעו לירושלים לשבת להיות עם סבתא שלי. 5 דקות אחרי שהם יצאו מהישוב, רכב של מחבלים התחיל עקיפה וריסס אותם בכדורים".

"אבא שלי שנהג ברכב, הרב מיכי מרק, קיבל את רוב הכדורים בראש ונרצח על המקום. אמא שלי נפצעה אנוש, פגיעת ראש (ועד היום בניתוחים בחו"ל). ושני אחים שלי נפצעו בינוני".

הפניה ריגשה את השחקן ואת המועדון ואלה הזמינו את אורית להגיע אל מגרש האימונים של הקבוצה בבית וגן להצטלם עם בניון ועם שחקני המועדון הירושלמי. וכך התחיל הקשר הייחודי בין בית"ר לעמותה שהוקמה למען נפגעי הטרור ובני משפחותיהם בישראל.

העמותה הוקמה לאחר הפיגוע הקשה שאירע במסעדת "סבארו" שבבירה, כשביום בת המצווה של מיכל בלזברג ב-9.8.2001, ביצע מחבל מתאבד את אחד הפיגועים הקטלניים בתולדות המדינה. בפיגוע במסעדת “סבארו” שבמרכז ירושלים נרצחו 19 ישראלים, מתוכם 7 ילדים, ונפצעו יותר מ-140. מיכל החליטה שבמקום לחגוג, היא חייבת לעזור.

מיכל ומשפחתה תרמו את כל הוצאות מסיבת בת המצווה המבוטלת למען נפגעי הטרור, וגייסו עוד כ-100,000$ מחברים ומקרובים. אבל זה לא הספיק כדי לסייע לכל אלפי הנפגעים בישראל, הסובלים מפגיעות פיזיות ונפשיות מתמשכות וזקוקים לשנים ארוכות של תמיכה, שיקום וליווי.

כך קם ארגון משפחה אחת, הבית החם של קרבנות הטרור ובני משפחותיהם. בית חם שמלווה אותם מהרגע הראשון – ולכל החיים. העמותה שמה לה למטרה לעזור ולחבק את מי ששכול, וכאלה שפציעה גופנית או פגיעה נפשית שינו את עולמם – ודואגת שאלה לעולם לא יתמודדו לבד.

בית"ר, שבכל משחק בית מתחילת העונה, מארחת עמותה שונה במדינת ישראל, החליטה להקדיש את משחק הבית הקרוב מול הקבוצה המכבית ממלאבס לעמותה החשובה שעושה עבודת קודש. מבית"ר נמסר: "מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים מודה על הזכות שניתנה לו לעזור ולתרום לחברה בישראל".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il