קורס טיס 175
קורס טיס 175 צילום: דובר צה"ל

36 בוגרים, בהם אישה אחת, סיימו היום (רביעי) את מחזור 175 של קורס הטיס של חיל האוויר בטקס על רחבת המסדרים בבסיס חיל האוויר בחצרים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא דברים בטקס ושיבח את פעילות חיל האוויר "עם המטוסים הטובים ביותר בעולם והטייסים הטובים ביותר בעולם יש לחיל האוויר יכולת להגיע לפי הצורך למרחקים קצרים ויעדים רחוקים. אנו עומדים באתגרים גדולים בצפון, בדרום ובמזרח".

נתניהו שלח מסר לחמאס ואמר "אנחנו רוצים שהאוכלוסייה המקומית תחיה את חייה בשקט וברגיעה, אבל ההחלטה אם יהיה שקט בעזה תלויה קודם כל בעזה. אנחנו לא נאפשר ולא נסבול שום הסלמה מצד החמאס או כל גורם טרוריסטי אחר נגד מדינות ישראל. נשתמש בכל האמצעים להגן על ריבונותנו, ועל ביטחונם של אזרחי ישראל".

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר בטקס מסדר הכנפיים המתקיים בסימן 35 שנים למלחמת לבנון הראשונה כי "אם חס וחלילה תתפתח שוב מערכה בצפון, העוצמה תהיה הרבה יותר מרשימה".

פריצות הדרך הטכנולוגיות שראינו בעשור האחרון, משנות את כל המוסכמות והתובנות שהיו קיימות עם הקמת מדינת ישראל וחיל האוויר. מטוסים, כטב"מים ורחפנים, כיפת ברזל, קלע דוד, ומערכת החץ – כל זה ועוד חיל האוויר של היום. איך יראה חיל האוויר בעתיד, בעוד 30 שנה, את הדיונים והחשיבה התחלנו כבר היום. זו אחת מהמשימות המורכבות ביותר שלנו ערב תחילת הדיונים על התר"ש הבא. חיל האוויר הישראלי הוא כוח המחץ של צבא ההגנה לישראל, ונכונו לו בשנים הבאות כמה וכמה אתגרים שמעולם לא התמודדנו איתם", הוסיף ליברמן.

מפקד החיל האלוף עמיקם נורקין אמר כי "העליונות האווירית של ישראל, שהיא מרכיב חיוני בכל פעולה צבאית, הפכה למרכיב חשוב בהרתעה הישראלית. אתם שעומדים לפניי, בקרוב תענדו את כנפי הטיס ותצטרפו לשורות של אלו הנושאים בזכות להגן על תושבי ישראל על כתפיהם. אני יודע שאני יכול לסמוך עליכם. פגשתי אתכם במהלך השבוע האחרון – בטיסות הסיכום שלכם. פגשתי קבוצה של מקצוענים מלאי מוטיבציה שפועלים לפי ערכים של מצוינות".

מהנתונים על בוגרי הקורס עולה כי 36% מהבוגרים מגיעים ממרכז הארץ. 69% מהטייסים החדשים למדו במגמה ריאלית. לרבע מבוגרי הקורס יש בני משפחה שסיימו גם הם את קורס הטיס. 28% מהבוגרים הם בוגרי שנת שירות ו-11% מהבוגרים הם בוגרי ישיבות הסדר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו