מפקד גלי צה"ל, שמעון אלקבץ, החליט הערב (רביעי) להשעות משידור את השדרנית עירית לינור למשך שבוע.

זאת בעקבות הביקורת הקשה שמתחה על נשיא המדינה ראובן ריבלין, לאחר שעודד הפגנות נגד הממשלה.

מגלי צה"ל נמסר כי "התבטאויותיה של עירית לינור כלפי נשיא המדינה אינן ראויות וגם האופן שבו נאמרו הדברים. אנו מכבדים, נלחמים ושומרים על חופש הביטוי בגלי צה"ל. ביקורת היא לגיטימית והיא סוד קיומה של עיתונות חופשית, יחד עם זאת יש לשמור על שיח ראוי כמצופה משידור ציבורי".

נזכיר כי לינור תקפה בחריפות את נשיא המדינה, על שאמר בכנס לאוטמן לחינוך ודמוקרטיה כי "אין תחליף לכיכרות העיר האמיתיות''.

בתוכניתה בגלי צה"ל היא אמרה כי ''ראש הממשלה נבחר באופן דמוקרטי והרכיב קואליציה באופן דמוקרטי. לעומת זאת יש לנו עוד פונקציה ישראלית שזה הנשיא שנבחר בהצבעה בכנסת על ידי 120 ח״כים.

''רובי ריבלין קורא לאזרחי ישראל לצאת להפגנות לנוכח המצב הנורא במדינה. אין שום מצב נורא במדינה''. לינור הזדעקה: ''כבוד נשיא המדינה קורא למרי אזרחי נגד ממשלה נבחרת ושאנשים ילכו לזעוק בכיכרות כי המצב פה בלתי נסבל?''.

לינור ענתה לריבלין, ''אני אגיד לך מה בלתי נסבל אדוני הנשיא, שאתה לא שחקן פוליטי ובתור פוליטיקאי היית תמיד פוליטיקאי כושל ביותר.

''הדבר היחיד שהצלחת להגיע אליו זה משרת שר זוטרה, ובתור נשיא וסמל ישראלי אתה קורא לאזרחי ישראל לצאת לרחובות? על מה? חתיכת חצוף! מי אתה? יש קלפי! רובי ריבלין לא הצליח לראות את הצד המצליח של הקלפי מרוב שהוא כושל, תתבייש!''.