מסיימי קורס הטייס חוגגים
מסיימי קורס הטייס חוגגיםצילום: דובר צה"ל

היום (רביעי) התקיים טקס "מסדר כנפיים" בבסיס חיל האוויר בחצרים, בו הוענקו כנפי טיסה לבוגרי קורס הטיס, מחזור 175.

טקס הסיום נערך בסופן של שלוש שנות הכשרה לתפקיד קצין, הכשרת הטייס ותואר לימודים אקדמי מאוניברסיטת "בן-גוריון". החל משבוע הבא יוצבו מסיימי הקורס בטייסות השונות בחיל האוויר ויחלו את הכשרתם המבצעית.

הרמטכ"ל, גדי איזנקוט אמר בטקס, "עם סיום שנת 2017 ובפתחה של שנת 2018, אנו ניצבים מול איומים רבים המתעצמים מצפון ומדרום. צה"ל פעל בשנה החולפת בכל הזירות, ביצירתיות ובנחישות, כדי להבטיח את ביטחון המדינה".

לדבריו, "ההצלחות המבצעיות התאפשרו בזכות שילוב זרועות איכותי ומקצועי, שבו היה לזרוע האוויר והחלל תפקיד מרכזי ככוח אסטרטגי, מתוחכם, מדויק ועוצמתי. עוצמתה של הזרוע היא מרכיב מכריע ביכולת ההרתעה של צה"ל ושל מדינת ישראל ונשענת בראש ובראשונה על חיילי הזרוע ומפקדיה – אלה הנוסקים עד גבול יכולתם וממלאים את משימתם עד תומה".

הוא פנה אל מסיימי קורס הטיס ואמר להם, "בוגרי קורס טיס 175, היכולות המבצעיות האיכותיות שאותן רכשתן לאורך הקורס, והמקצועיות שבה דבקתם חרף כל מכשול – הן שיאפשרו לכם להמריא למשימה, לפעול בדייקנות ובקור רוח ולשוב הביתה בשלום".

"אני סמוך ובטוח כי ערכי המצויינות והאחריות אשר הנחלתם להם לאורך השנים, לצד המסירות והתמיכה במהלך הקורס, ילוו אותם בשעה שיגנו על המדינה ויבטיחו את קיומה. קרוב לשבעה עשורים חלפו מאז הוענקו כנפי הטיס הראשונות בשלהי מלחמת העצמאות. בשעה שעמדה המדינה תחת איום, הוכשרו ראשוני טייסנו על אדמה זרה ועשו הכל כדי להבטיח כי בבוא היום יהיו המגן החי בשמי מדינת ישראל. בחלוף שבעים שנים יש לנו צבא עוצמתי וזרוע אוויר עוצמתית ומדויקת", סיכם איזנקוט.

מפקד חיל האוויר, האלוף עמיקם נורקין הוסיף, "אתם העומדים כאן מולי, תענדו בעוד דקות אחדות את כנפי הטיס ותצטרפו לנבחרת הנושאת על כתפיה את הזכות להגן על העם והארץ. נבחרת של לוחמי צוות אוויר הפועלת בחודשים האחרונים בחמש חזיתות ומביאה לידי ביטוי את העוצמה האווירית, המממשת הלכה למעשה את יעדיה האסטרטגיים של ישראל".

"פגשתי אתכם בטיסות המסכמות, קבוצת לוחמים מקצועית וערכית, שעקרונות השליחות והמצוינות מובילים אותה, זוהי ארץ ישראל במיטבה, אלו הם פני החברה הישראלית במלוא הדרה. חיל האוויר פועל בהתקפה ובהגנה, באוויר ועל הקרקע. אנו פועלים בשילוביות הולכת ומתחזקת עם כוחות היבשה והים. חיל האוויר ימשיך ויקלוט אמצעי לחימה מתקדמים, וישמר את מקומו בחזית הטכנולוגיה. אולם דבר אחד לא השתנה, והוא משקלם הסגולי של האנשים. האיכות האנושית המושכת אותנו מעלה מעלה, האנשים המכוונים גבוה, המכוונים מעל ומעבר", דברי נורקין.