מעמד החתימה
מעמד החתימה צילום: רועי חדי

המועצה האזורית שומרון חתמה על ברית ערים תאומות בתחום התיירות עם עיר התיירות הוויז בהונגריה.

הברית נחתמה במעמד שר התיירות יריב לוין, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן וראש עיריית הוויז גאבור פאפ (Papp Gábor).

הוויז היא אחת מערי הקיט המרכזיות באירופה אליה מגיעים בשנה כמחצית ממספר התיירים במדינת ישראל כולה. בהוויז נמצא האגם התרמי השני בגודלו בעולם והאגם הטבעי הפעיל הגדול ביותר בעולם.

הצדדים הסכימו ביניהם על קידום האינטרס התיירותי המשותף הקיים בין שתי הרשויות, ועל שיתוף פעולה שיתרום בין השאר לחיזוק הקשר בין ישראל להונגריה, ויתרום תרומה כלכלית לשני הצדדים.

בין היתר סוכם על הקמת קבוצות עבודה משותפות לפיתוח התיירות בשני הצדדים והחלפת משלחות כולל סמינר להעשרת והעמקת הידע והלמידה ההדדית. כחלק מההסכם יחל קמפיין ניו-מדיה ויחסי ציבור באיזור כדי לעודד תיירים נוספים להגיע לטייל בשומרון.

ברית ערים - שומרון והוויז

בשנתיים האחרונות מעידים תיירנים בשומרון על עלייה של כ-200% בתיירות הנכנסת מכל העולם, בדגש על המדינות האסיאתיות (יפן, קוריאה והפיליפינים), שבדיה, ארה"ב ואוסטרליה.

העלייה המשמעותית בתיירות הנכנסת לשומרון מתרחשת לאחר פעילות אינטנסיבית של מחלקת התיירות יחד עם יחידת קשרי החוץ של המועצה האזורית שומרון ולאחר מרתון פגישות של ראש מועצת שומרון עם גורמים בתחומי התיירות בכל העולם.

"השומרון נחשב לאחד המקומות היפים בעולם עם נופים בראשיתיים עוצרי נשימה", אמר ראש המועצה דגן, "זה דבר שכבר הפך ידוע בעולם. לכך צריך להוסיף את האתרים ההיסטוריים והתנ''כיים הרבים.

"כעת אנחנו שמחים לשתף פעולה עם אחת מערי התיירות המרכזיות באירופה ובכך לקדם הן את הכלכלה והן את התיירות הנכנסת בקרב שני הצדדים", הוסיף דגן.

שר התיירות יריב לוין (הליכוד) אמר במעמד החתימה על ברית הערים התאומות, "ליוזמה הזו יש פוטנציאל עצום להגברת התיירות בשני הצדדים. אני מברך את ידידי יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, על חתימת ברית ערים תאומות בתחום התיירות עם העיר הוויז.

''שיתוף הפעולה בין הרשויות יתרום לתנועת התיירות לישראל ששברה השנה את שיא כל הזמנים בכניסות תיירים. אני סמוך ובטוח שהתיירים ההונגרים שיבקרו באזור השומרון, כמו גם כל תייר אחר שיבקר בחבל ארץ זה, ימצאו חבל ארץ יפה וייחודי המספר את ההיסטוריה של העם היהודי בארץ ישראל", הוסיף לוין.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו