פרשת לה פמיליה: שלושה אוהדים הורשעו

בית משפט המחוזי בת"א הרשיע שלושה אוהדים נוספים בפרשת 'לה-פמיליה'. "ההשרעה מהווה מסר הרתעתי כלפי אוהדי ספורט אחרים"

נרי וייס - ערוץ 7 , י' בטבת תשע"ח

פרשת לה פמיליה: שלושה אוהדים הורשעו-ערוץ 7
אוהדים במעצר (ארכיון)
צילום: פלאש 90

כשנה וחצי לאחר שהתפוצצה פרשת 'לה-פמיליה', היום (חמישי) הורשעו שלושה אוהדים נוספים, החברים על פי החשד לארגון האוהדים הירושלמי בבית המשפט המחוזי שבתל אביב.

כזכור, באוגוסט 2016 הוגשו כתבי האישום נגד מי שהפרקליטות טוענת שהם חברי ארגון האוהדים של בית"ר ירושלים, ארגון "לה פמיליה", שעסקו לכאורה בפעילות פלילית רחבה.

כבר לפני כחצי שנה הורשעו 16 אוהדים, החברים בארגון בשלל עבירות, לאחר שהודו בהם. על פי פרקליטות המשטרה, "מטרת הארגון היא לזרוע ונדליזם ואלימות, מתוך אידאולוגיה אנרכיסטית וגזענית המבוססת על שנאת ערבים במגרשי הכדורגל, באירועי ספורט שונים ותקיפת אוהדי קבוצות כדורגל יריבות".

היום אל ה-16 שכבר הורשעו לאחר שהודו, הצטרפו שלושה אוהדים נוספים החברים בארגון 'לה-פמיליה', אחרי שהודו במסגרת עסקת טיעון, בעבירות אלימות.

מפרקליטות מחוז מרכז ת"א נמסר כי "ההרשעה של השלושה היום מהווה מסר הרתעתי כלפי חברי הארגון ואוהדי ספורט אחרים שלוקחים חלק בפעילות אלימה במגרשי הספורט ומחוץ למגרשים, וגורמים להרס כל מה שיפה, ערכי ומקרב בספורט בכלל ובכדורגל בפרט".

עוד אמרו שם, כי "רשויות החוק ימשיכו להילחם בתופעת האלימות בספורט בכל האמצעים העומדים לרשותן".

על פי כתב האישום, השלושה הורשעו בקשירת קשר לביצוע פשע, סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה ובחבלה במזיד.

ההרשעה וההודאה הגיעה לאחר עדות של עד המדינה המוטל בספק. שופט בית המשפט המחוזי בת"א, השופט בני שגיא אמר במהלך הדיון כי "עד המדינה היה דמות מרכזית ודומינניטית, הוא תיאר את מבנה הארגון וחשף את מה שהתרחש שנים בלב ליבו של הארגון. מדובר בעדות אמינה, בהירה וקוהורנטית". עוד הוסיף השופט שגיא, "עיון בתכתובות בקבוצות של כלל הנאשמים מבטא כי חלק לא מבוטל מהתכנים משקפים עמדות אלימות וגזענות: 'אני לא סובל ערבים', 'רואה ערבי שחור ישר חושב איך לדקור' ועוד".

עם זאת, סייג השופט שגיא כי "פעילות אוהדים במסגרת מבנה ארגוני היא לגיטימית כל עוד ההנחה שמטרת הארגון היא העצמת הקבוצה. אין חולק כי חלק מאוהדי בית"ר ירושלים הם כאלה, אלא שהוכח שקבוצה אלימה הפכה בשנים האחרונות למכתיבת הטון".

לדברי השופט, "אותה קבוצה אלימה פעלה לכפות אידאולוגיה גזענית על הנהלת הקבוצה, ואף נקטה בפעולות שתגרום לקבוצה נזקים כלכליים. חברי הקבוצה החזיקו בכלי תקיפה שונים, הקבוצה פעלה באופן מאורגן, חבריה ומנהיגיה מתקשרים ביניהם בקבוצות ווטסאפ".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il