שידור חי - ערוץ 20

יו"ר ועדת הכנסת ח''כ יואב קיש (הליכוד) פתח את דיוני הועדה המשותפת שתעביר את הצעת החוק שתאפשר את המשך הפעלתו של ערוץ 20 ואת הסרתן של מגבלות רבות על ערוצים ייעודיים (ערוץ 9, ערוץ 24).

ח"כ קיש אמר כי "ערוץ 20 והערוצים היעודיים בכלל הם חלק חשוב ברב גוניות בתקשורת הישראלית. לא ניתן שבמשמרת שלנו יפגע הגוון והתחרות בתקשורת.

''הממשלה הזו, שר התקשורת, וכל חברי סיעת הליכוד, יחד עם חה"כ שרן השכל מבינים את החשיבות האדירה שיש בשוק תקשורת פתוח והפחתה דרמטית של כל מגבלה ורגולציה''.

קיש הוסיף, ''אנו בתחילת הדרך אשר בסופה אני מקווה שמעורבות המחוקק בשוק התקשורת תופחת משמעותית ותהיה המינימום הנדרש. השולט בשלט (הציבור) יחליט".

הצעת החוק של ח''כ שרן שכל (הליכוד), אותה מקדמת כעת ועדת הכנסת בתמיכתו של שר התקשורת, איוב קרא, תקל על הרגולציה הכבדה שחלה כיום על הערוצים הייעודים כדוגמת ערוץ 20, ערוץ 9 וערוץ 24, ותאפשר להם חופש רב יותר בפרסום ובמגוון התכנים המשודרים בהם.

כך, ערוצים אלו יזכו ליכולת גדולה יותר למלא את תפקידם, לתת קול לקבוצות ולמגזרים שונים בציבור ולשרוד בשוק תחרותי.

"אסור לסגור את ערוץ 20. הגיע הזמן לתת לאזרחי ישראל תקשורת חופשית, איכותית ומגוונת שתתחרה על הצופים, ולהסיר את הרגולציה הכבדה על ערוצים ייעודיים", ציינה ח''כ השכל. לדבריה, "הצעת החוק הזו נותנת מענה לחלק נרחב מההפרות הנטענות נגד ערוץ 20. מדוע חייבים להגביל את הערוצים ולהגדיר להם מראש תכנים ספציפיים?

''צריך לאפשר לערוצים הייעודיים להגדיל את היקף הפרסום, להחיל עליהם קריטריונים דומים לערוצים המסחריים, ולהגביל את יכולתה של מועצת הכבלים והלווין להטיל עליהם סנקציות. רק כך ניתן להבטיח קיומה של תחרות אמתית ואיכותית בשוק התקשורת", אמרה השכל.