היטלר במכוניתו
היטלר במכוניתו צילום: רויטרס

מכונית המרצדס ששימשה את היטלר בנסיעות הניצחון שלו ברחבי גרמניה הנאצית, תועמד למכירה פומבית בחודש ינואר בסקוטסדייל בארה"ב.

על פי מארגני המכירה הפומבית, "המכונית נחשבת לרכב המשמעותי ביותר בהיסטוריה שהוצע למכירה פומבית". מכונית המרצדס מסוג "K770 גרוסר" שיוצרה במיוחד עבור מסעות הניצחון של היטלר, היא בעלת מנוע 7.7 ליטרים ועם גיר ידני בן 5 הילוכים.

היטלר השתמש ברכב במהלך מצעדי הניצחון של הצבא הנאצי בגרמניה ובמסעותיו ברחבי המדינה, לרבות מסע הניצחון המפורסם בברלין לאחר כניעת צרפת בשנת 1940, וכן במהלך ביקורו באיטליה על מנת להיפגש עם הדיקטטור האיטלקי מוסוליני.

העמדת הרכב של היטלר למכירה פומבית מעוררת ביקורת רבה על כך שבית המכירות הפומביות מפאר את היטלר. בהודעה שפירסם בית המכירות הפומביות הוא מכחיש כי מדובר בצעד שנועד לפאר את המדיניות הנאצית.

"מטרת התצוגה הזו היא בהחלט לא לפאר את היטלר ואת המדיניות ההרסנית שלו. המטרה היא רק להראות את אחת המכוניות המדהימות של המאה, שנבנתה על ידי אנשים מחוננים ומייצגת את הרמה הגבוהה ביותר באמנות" נכתב באתר בית המכירות הפומביות.

לאחר מותו של היטלר, היתה המכונית בבעלות אספן אמנות אירופי ולאחר מכן עברה לידי מיליארדר רוסי בשנת 2009. זהות הבעלים הנוכחי שלה לא ידועה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו