שידור חי - ערוץ 20

מנכ''ל ערוץ 20, שכי פרנץ, הודיע הערב (חמישי) כי הוא מקפיא את פיטורי העובדים בערוץ לאור התחייבות מועצת הכבלים והלווין שלא לנקוט כל מהלך חד צדדי מצדה עד ה-11 בינואר 2018.

בימים הקרובים תקדם הכנסת את הצעת החוק של ח"כ שרן השכל (הליכוד) שתאפשר את המשך שידורי ערוץ 20.

המנכ''ל פרנץ שיגר מכתב לח"כ יואב קיש מהליכוד, העומד בראש הוועדה בכנסת לקידום הצעת החוק של השכל, כתב פרנץ כי ''בכפוף להתחייבות המועצה לשידורי כבלים ולווין שלא לנקוט כל מהלך חד צדדי מצידה עד ליום ה-11 בינואר 2018, ובהמשך להתחייבות שר התקשורת איוב קרא כי לא יחולטו ערבויות הערוץ, מתחייבים בעלי הערוץ להקפיא את הליך פיטורי עובדי הערוץ בו החלט, עד לאותו מועד".

"הנהלת הערוץ ועובדיו מברכים את כבוד השר קרא, את יו"ר הוועדה, את ח"כ איתן כבל ואת ח"כ שרן השכל, על מאמציהם הכנים להוביל לשינוי אמיתי בשוק התקשורת בישראל'', הוסיף מנכ''ל ערוץ 20.

צילום: ערוץ 20
צילום: ערוץ 20

כאמור, מוקדם יותר היום החלו דיוני הוועדה המשותפת לקידום הצעת החוק שתאפשר את המשך הפעלתו של ערוץ 20 ואת הסרתן של מגבלות רבות על ערוצים ייעודיים כמו ערוץ 9 וערוץ 24.

יו"ר ועדת הכנסת ח''כ יואב קיש (הליכוד) אמר כי "ערוץ 20 והערוצים היעודיים בכלל הם חלק חשוב ברב גוניות בתקשורת הישראלית. לא ניתן שבמשמרת שלנו יפגע הגוון והתחרות בתקשורת.

''הממשלה הזו, שר התקשורת, וכל חברי סיעת הליכוד, יחד עם חה"כ שרן השכל מבינים את החשיבות האדירה שיש בשוק תקשורת פתוח והפחתה דרמטית של כל מגבלה ורגולציה''.

קיש הוסיף, ''אנו בתחילת הדרך אשר בסופה אני מקווה שמעורבות המחוקק בשוק התקשורת תופחת משמעותית ותהיה המינימום הנדרש. השולט בשלט (הציבור) יחליט".

הצעת החוק של ח''כ שרן שכל (הליכוד), אותה מקדמת כעת ועדת הכנסת בתמיכתו של שר התקשורת, איוב קרא, תקל על הרגולציה הכבדה שחלה כיום על הערוצים הייעודים כדוגמת ערוץ 20, ערוץ 9 וערוץ 24, ותאפשר להם חופש רב יותר בפרסום ובמגוון התכנים המשודרים בהם.

כך, ערוצים אלו יזכו ליכולת גדולה יותר למלא את תפקידם, לתת קול לקבוצות ולמגזרים שונים בציבור ולשרוד בשוק תחרותי.

"אסור לסגור את ערוץ 20. הגיע הזמן לתת לאזרחי ישראל תקשורת חופשית, איכותית ומגוונת שתתחרה על הצופים, ולהסיר את הרגולציה הכבדה על ערוצים ייעודיים", ציינה ח''כ השכל. לדבריה, "הצעת החוק הזו נותנת מענה לחלק נרחב מההפרות הנטענות נגד ערוץ 20. מדוע חייבים להגביל את הערוצים ולהגדיר להם מראש תכנים ספציפיים?

''צריך לאפשר לערוצים הייעודיים להגדיל את היקף הפרסום, להחיל עליהם קריטריונים דומים לערוצים המסחריים, ולהגביל את יכולתה של מועצת הכבלים והלווין להטיל עליהם סנקציות. רק כך ניתן להבטיח קיומה של תחרות אמתית ואיכותית בשוק התקשורת", אמרה השכל.