נאום "המצקצקים בתקשורת" של נתניהו

ראש הממשלה התייחס בפתח ישיבת הממשלה למצב הביטחוני בדרום, וניצל את ההזדמנות להתייחס למתקפות בתקשורת על מדיניות הממשלה.

חזקי ברוך , י"ג בטבת תשע"ח

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח הבוקר (ראשון) את ישיבת הממשלה השבועית בהתייחסות לירי הרקטות מרצועת עזה שנמשך גם בסוף השבוע.

"ישראל רואה בחמאס אחראית לכל ירי לעברנו משטח רצועת עזה", פתח נתניהו, "מאז שהשמדנו את מנהרת הטרור שחדרה לשטחנו לפני כמה שבועות, צה"ל תקף כ-40 יעדים של החמאס, כולל תקיפה נוספת של חיל האוויר אתמול בלילה".

ראש הממשלה ניצל את ההזדמנות להשיב למתקפות בתקשורת על מדיניות הממשלה, "לכל אלה שמצקצקים בתקשורת, אנשים שלא נשאו באחריות ביטחונית אפילו דקה אחת וגם לא הובילו החלטה ביטחונית אפילו פעם אחת - אני מציע להם להירגע".

"אני, שר הביטחון יחד עם הרמטכ"ל, ראש השב"כ וראשי זרועות הביטחון, מובילים מדיניות תקיפה ואחראית שהממשלה הזאת מגבה, מדיניות שהפכה את ישראל בשנים האחרונות לשקטה יותר, בטוחה יותר, מזה עשרות שנים", הוסיף נתניהו.

לדבריו, "הניסיונות לפגוע בנו לא עברו מן העולם, אבל המדיניות שלנו היא ברורה - מי שמנסה לפגוע בנו, אנחנו פוגעים בו".

ראש הממשלה התייחס גם למכתב הסרבנים שפורסם בסוף השבוע, "אני רואה בחומרה רבה את תופעת הסרבנות לגיוס לצה"ל מכל צד שהוא, אף על פי שהתופעה הזאת היא תופעה של קבוצה שולית קטנטנה. הטרגדיות שפקדו את עמנו חלפו מן העולם לאחר שהקמנו את מדינת ישראל ואת צה"ל, ושיקמנו את היכולת שלנו להגן על עצמנו בכוחות עצמנו. צה"ל הוא זה שמבטיח שעתידנו יהיה שונה מעברנו. אני מברך על כך שרוב עצום בציבור מבין את זה ודוחה לאלתר את תופעת הסרבנות".

לקראת סיום בירך נתניהו על המלצות ועדת הסל שיאושרו היום בממשלה, "אנחנו נעביר היום החלטה שמוסיפה לסל הבריאות תרופות בכ-500 מיליון שקל. מערכת הבריאות היא מן הטובות בעולם. אנחנו משקיעים כ-7.5% מהתל"ג ומקבלים תוחלת חיים מן הגבוהות בעולם וגם תוחלת מחלות מן הנמוכות בעולם. הבריאות של אזרחי ישראל חשובה לממשלה, היא חשובה בארגון התקציב שאנחנו נגיש בקרוב ביחד עם שר האוצר. כמובן בסל התרופות הכנסנו תרופות חדשות מצילות חיים. אני שמח שניתן גם מענה לילדים היקרים שלנו שחולים ב-SMA".

"בסיום השנה האזרחית, אני מאחל שנה טובה לכל חברינו ברחבי העולם, Happy new year, סנובים גודם, נובי גוד", חתם נתניהו.